Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mitcsinálnátok a helyemben?

Ti mitcsinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

1 hete vettem egy 1 éves rottweilert. Nem hagytam magára, de láttam, hogy állandóan nyugodt, és nekem sürgősen elkellett mennem a postára. Úgy gondoltam nem lehet semmi gond, hisz akitől vettem az is azt mondta hagyhatom egyedül. így hát gondoltam biztos igaza van. Haza érek... Nyitom ki az ajtót..... Akkora felfordulás volt az egész lakásban, azt hittem betörtek. Egy csomó bútort széttépett. Rácsaptam egyet a fenekére, szerintetek

túl engedékeny vagyok vagy túl szigorú? Arra vagyok kiváncsi ti mit tettetek volna a helyemben. Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 5. 04:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
te vagy a hibás. Idegen helyen hagytad magára, unatkozott. Ennyi. Amúgy a rácsapás még nem lenne baj, ha tettenéred ahogy tépi a kanapét, mert úgy van mihez kapcsolnia. De ha épp nem csinált semmit, annak sem volt értelme.
2012. jan. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a rácsapással semmit nem értél el, az biztos. Valószínű szeparációs stressze van a kutyának, pláne ha amúgy hozzászokott az egyedülléthez. Elkényeztetted, ő meg annak emgfelelően viselkedik. Olvass utána szépen a kutyanevelésnek, falkavezérségnek, ilyeneknek, és neveld meg jól.
2012. jan. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem idó kell neki, mire megszokja az új helyét. Ez beletelhet több hétbe is. Utána lenyukszik, nem fog stresszelni. Unalom ellen adhatsz neki marhabőr csontot, vagy valamilyen keményebb rágógát, amivel el lehet. Még azt is hallottam, hogy érdemes esetleg rádiót kapcsolni az egyedül hagyott kutyáknak, mert a beszéd megnyugtatja őket.

A szidás akkor jó, ha éppen rajtakapod a tettén.

2012. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
Én lelőném
2012. jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudsz a kutya előéletéről? Milyen helyen tartották, mik a gondok vele, ha vannak, stb?

Jól megbüntetted azzal a fenékre csapással. Nem gyereket vettél magadhoz, hanem kutyát.

2012. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ütni nem kellene, mert előhozhatja a kutyából az agressziót!
2012. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szerintem mielőtt elmész otthonról vidd el egy viszonylag nagy sétára , a séta alatt remélhetőleg kifárad bár még csak 1 éves és biztos sok felesleges energiája van . Ha jól kifárasztottad biztos nem lesz kedve felfordulást csinálni . Csak rendesen fáraszd ki és első dolga lesz ,hogy ha hazamentek ,hogy lefeküdjön a helyére pihenni .:)
2012. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem erősen ütöttem!

Csak gyengén.

2012. jan. 6. 02:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Volt már kutyád?

Mert ez a megjegyzésed, hogy " nem erősen ütöttem, csak gyengén"--arra utal, fogalmad nincs arról, miként kell nevelni egy ilyen kutyát.

Ajánlanék egy jó iskolát, és a neten a rottweiler honlap felkeresését.

2012. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha ütsz, üss úgy, hogy a kutyának is átmenjen az üzenet. Ha csak megpaskolod, az inkább dicséret neki, mint büntetés. A kutyázás egyik alapköve az egyértelműség: a kutyának mindig pontosan kell értenie azt, amit közölni akarsz vele. Ha meg akarod ütni, üsd rendesen. Ha nem akarod, ne üsd, hanem találj ki más büntetést.

Persze ebben az esetben egy hatalmas verés sem segített volna, hiszen utólag már nem érti, miért kap ki, de a jövőre nézve mondom, hogy a tessék-lássék fenékrecsapásokat felejtsd el, semmire se mész velük.

2012. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!