Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem sikerül megtanulni a...

Nem sikerül megtanulni a pukedlizni, van valami tippetek?

Figyelt kérdés

Tegnap elkezdtem tanulni a kutyusommal a pukedlizést. Úgy próbálom megmutatni neki, hogy a kezemben jutalomfalat van, és az orrát a hátsó lába irányába nyomnám finoman.


Az a baj, hogy nem lehet normálisan megnyomni az orrát, mert nyalogatja közben a kezem meg ide oda manőverezeik a fejével, hogyan férhetne a jutalomfalathoz.

Meg elég gyakran gyorsan lefekszik vagy ad pacsit.


A vicc az egészben az, hogy pont tegnap gyönyörűen megcsinálta a pukedlit, mikor bemászott egy rágócsontért egy alacsony szék alá. Persze mire feleszméltem már arrébb ment.


Szerintetek hogy próbálkozzak? Kölyökkutya egyébként, de már nem olyan nagy pici, már tud figyelni rendesen ha nagyon akar.


És ha ismertek más jópofa trükköket, akkor leírnátok röviden hogyan tanítottátok meg a kutyátoknak?


Előre is köszönöm!


2012. jan. 5. 09:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Na én is így voltam vele, nem lehet nyomni a kutya orrát, mert kitér, akárhova szorítom be, forgatja a fejét.

Két megoldás jutott eszembe

Az első az lehet, hogy hozzászoktatod az orra fogdosásához, leghatékonyabban klikkerrel tudom ezt elképzelni.

A második, amivel végső soron én is tanítom, hogy nem az orrát nyomom, hanem a feje alatt a mellkasa felé mozgatom a jutalomfalatot, akkor is nekiáll lehajolni. Nagyon jól kell irányozni, mert ha magasra rakom, púpozza a nyakát, ha alacsonyra, akkor lefekszik, vagy úgy értékeli, hogy sehogy se fér hozzá, és egyáltalán nem megy utána. Ha leguggolok mellé, sosem találom el a szöget, mindig csak állva sikerül :)

Vagy hát ha a székkel megcsinálta, azzal is próbálkozhatsz, de ahhoz is klikkert javasolnék, úgy érti meg pontosan, hogy mit akarsz tőle. Berakod a jutalomfalatot, és ha pukedlizik, ráklikkelsz és kiveszed neki. Aztán valahogy megpróbálod lassan kivenni a széket az egyenletből, erre most így hirtelen nincs ötletem, de ha lesz, szólok :))

2012. jan. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Mi a manónak kell állatokat ilyen hülyeségekkel kínozni?
2012. jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Első válaszoló köszi szépen! :) Kifogom próbálni!
2012. jan. 5. 09:59
 4/23 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: A tanulás a kutyának játék, örül neki, jutalomfalatot kap érte, gondolkodásra készteti, jót tesz neki!
2012. jan. 5. 10:01
 5/23 anonim ***** válasza:

Arról nem beszélve, hogy agyilag is lefárasztja a kutyát, ami elengedhetetlen.


101 Kutyatrükkben rengeteg trükköt találsz, a neten fent van tárolt változatban is, a pukedli is benne van :)

2012. jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Alexandra, igen benne van, azt írja, hogy nyomd az orrát.


Te megtudtad tanítani pukedlizni a kutyád ezzel a módszerrel??

2012. jan. 5. 10:16
 7/23 anonim ***** válasza:

Amúgy én integetni tanítottam legutóbb.

Vezényszó a "Pápá". Alapja, hogy pacsit tudjon adni.


Úgy csináltam, hogy fogtam egy jutalomfalatot a kezembe, megszagoltattam a kutyával. Úgy tartottam, hogy a kutya ne érje el semmivel. Elkezdett kapálózni az első lábával, megérintette a könyökömet. Ekkor mondtam, hogy "Pápá". És megkapta a jutifalatot. Kb. 10 perc alatt megtanulta és vezényszóra csinálta :)

2012. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Még nem próbáltam, nem ismertem a pukedlit ezen a néven, de ma nekiállok és holnap beszámolok :)

Amúgy szerintem úgy fogom próbálni, hogy figyelem a kutya viselkedését, jutifalattal hogy tudom elérni, hogy csak a feneke az égben maradjon :) Szerintem megpróbálom azt, hogy húzom a földön az orra előtt a jutifalatot.. de majd meglátom :)

2012. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Na ez jó ötlet, köszi szépen!


Én is kifogom próbálni. Tényleg írd majd meg mik a tapasztalatok, hogy sikerült!

2012. jan. 5. 10:26
 10/23 anonim ***** válasza:

Oksa :)

Kapd el azt a pozíciót, amikor éppen úgy van a kutya és gyorsan mondd a vezényszót.

Én ülni is így tanítottam meg. Leült, én meg gyorsan mondtam, hogy ül. Én a pacsival szenvedtem, de valszeg csak azért, mert makacskodott a kutyám :D Vagy 2 hétig tanítgattam a pacsira kb. 3,5-4 hónapos korában, de semmit nem csinált. Erre főnököm egyszercsak kért tőle egy pacsit. A kis piszok pontosan tudta mi az, mert egyből adta neki :DDD

2012. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!