Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi Algopirynt adhatok a...

Mennyi Algopirynt adhatok a kutyusomnak?

Figyelt kérdés
Tegnap délután meg kellett műteni a németjuhászomat,mert lenyelt egy hústűt.Éjszakára adtam neki egy szemet,mert fájt neki és szerintem lázas is volt. Egy nap hány szemet lehet neki adni?
2012. jan. 5. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Kérj állatorvostól gyógyszert, ne emberit adj neki! Ő tud adni gyulladás csökkentőt, és lázcsillapítót is. De erről tájékoztatnia kellett volna titeket.
2012. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta,nincs különösebb teendő,de nagyon lihegett és bágyadt volt, állva próbált aludni a fájdalmai miatt.
2012. jan. 5. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is adtam, de csak felet.
2012. jan. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A bágyadtság még az altatás miatt is lehetett. Elég komoly műtéten esett át. Ettől függetlenül nem ártott volna, ha ad egy kis fájdalomcsillapítót útravalónak. Van amelyik nehezebben viseli a műtéteket.
2012. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvostól kérdezd az adagolást, de én egyszerre egy félnél többet nem adnék neki, mégsem egy 80 kilós felnőtt, hanem egy 30-40 kilós kutya.
2012. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb műtéteknél általában kapnak egy hosszan tartó fájdalom csillapítót a kutyák. Eleve az orvosodnak kellett volna elmondania, mikor, mit adjál a kutyának.

A lázat pedig nem gondoltamra kell megállapítani, hanem mérni kell.

Beszélj az orvossal .

2012. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az állatorvos is az algopirynt mondta fájdalomcsillapítónak,fél szem elég lesz neki.
2012. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!