Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom 9 éves kan kutyámat...

Vbgt kérdése:

Hogy tudom 9 éves kan kutyámat leszoktatni a lakásban való ürítésről és vizelésről? Nem mindennapos a dolog, de mivel hamarosan kisbaba lesz a családban, nagyon szeretnék megoldást találni.

Figyelt kérdés
A kutya egész nap kertben van, de hideg időben éjszakára a lakásba viszem, ott megszokott helye/kosara van. Egyáltalán nem jelez, nem nyüszít, csak bepiszkít.
2012. jan. 5. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ezt csinálta? Vagy az utóbbi időben kezdte el? (Ez nagyon fontos adat!)
2012. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
hát, szerintem 9 évesen már nem lesz egyszerű dolgod
2012. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha most kezdte, AZONNAL vidd el orvoshoz, valószínűleg nem tudja szabályozni, mert beteg.
2012. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Foglalkoztatok a szobatisztaságra szoktatással? Tudja, hogy bent ilyet nem szabad csinálnia? Vagy minden rendben volt, és csak mostanában kezdte el?

Ha sosem volt szobatiszta, akkor tanítsd meg rá. Engedd be nappalra is, és ha látod, hogy bepisil vagy kakil, határozottan tiltsd meg neki (még az is lehet, hogy abbahagyja, nálunk is volt rá példa) és vidd ki azonnal. Néha persze engedd ki, és ha kint pisil vagy kakil, dicsérd meg és hívd vissza a házba.

2012. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Régen is előfordult egyszer-kétszer, a kutyát folyamatosan látja orvos, szerencsére semmi baja. Köszönöm a válaszokat, köszönöm a segítséget!
2012. jan. 6. 08:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak a válaszaim, hogy nappal sosem piszkít be, tehát rajtakapni nem tudom. Ha előfordul, az mindig éjszaka történik, tehát reggel ér a meglepetés, de akkor már késő, mert a kutymarek már újra az igazak álmát alussza a kosarában.
2012. jan. 6. 08:44
 7/7 Catz ***** válasza:
Ha csak este nem bírja ki, lehet, hogy egyszerűen nem bírja egész este benntartani. Próbáld ki, hogy pár napig fel kelsz éjjel és kiengeded egyszer.
2012. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!