Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kutyát a macskahajszáról?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves Szálkásszőrű tacskó kutyusom, de utálja a macskákat. A mamámnál van egy nőstény és egy hím cicus, akiket mindig megfuttat. A macsekok az utcán alszanak, ott esznek-isznak és ősz végén jutottunk el oda, hogy ez így nem mehet tovább.

Ha tdnátok segíteni abban, hogy leszoktassuk Tappancsot a cicahajszáról, kérlek tegyétek meg!


2011. dec. 29. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem van két macskám, és már volt egy csomó ideiglenes kutyusom, de soha nem volt baj az összeszoktatással. Azért nem, mert a mi cicáink kutya közt nőttek fel, így már nem ijednek meg tőlük, nem szaladnak el. A kutyának ugye meg az üldözés izgalma kell. Ha a macska nem szalad, akkor már nem is izgalmas. Össze kell őket zárni felügyelet mellet. Egy kutyát könnyű megtanítani, hogy ne bántsa a macskát, de a macskákkal nehezebb a helyzet.
2011. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én kb ugyanebben a helyzetben vagyok :) hatalmas, 40 kilós labrador kanom van. mikor idekerült, a macskáim mindig pofozták, mert nem akartak vele játszani. igenám, de a kiskutya nagykutya lett, és úgy gondolta, hogy visszaadja azt, amit kapott. rengeteg ideig, amíg meglátta, mindig megkergette. én úgy szoktattam le, hogy a szeme láttára elkezdtem beszélni a cicához, játszottam vele. ugye közbe ott a kutya, őt pedig elzavartam. leült tőlünk pár m-re és figyelt. miután ezt eljátszottam párszor, látta, hogy ugyanúgy szeretjük a cicát is, mint őt. most már nem kergeti meg minden alkalommal, igaz még teljesen nem sikerült leszoktatni, de már együtt alszik a cicával, és nem is kergeti olyan gyakran. :) nekem elég nehéz dolgom volt vele, mert a motorosokat, traktorokat, kombájnokat is megkergette. erről is külön le kellett szoktatnom. :)
2011. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Akiteki ***** válasza:
Próbáld meg, hogy tegyél szájkosarat a tacsira és hozd be a cicákat. Először a macskákkal kéne megértetni, hogy a kutya nem bánt, mert ha ők nem menekülnek, akkor a kutya nem kergeti.
2011. dec. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szóljál rá. Tiltsd meg neki a macskázást. Rakj rá pórázt, és fegyelmezd meg. Ültesd vagy fektesd le, és tartsd úgy, amíg meg nem nyugszik. Az első gyanús jelre, ha bámulja a macskákat, megint tiltás, nyugodt pozíció. És ezt játszd el egészen addig minden egyes alkalommal, amikor macska van a közelben. Igen, hetekig tarthat, de ez van, hosszú időn át fennálló rossz szokástól hosszú idő megszabadulni.
2011. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
*egészen addig, amíg minden helyzetben közömbös lesz a macskákkal szemben
2011. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálam macska mellett nőtt fel a kutyám, állandóan kergette a cicát, ha elkapta meg ráfeküdt, finomabban harapdálta (30 kg a kutya) de ez így is veszélyes volt, szegény cica már akkor matuzsálem korban volt. Többször tiltottam le a cicáról, hogy tudja, tilos kergetni aztán egyszer egy rendes nagy büntetést csináltam (nem fizikai!), gyakorlatilag a megfelelő időben kizavartam a falkából durván, hogy elhigyje, többet nem is jöhet vissza és elkeztem a macsekkal játszni percekig. Ez rendesen ráébresztette a kutyát, hogy mik a szabályok. Most simán együtt alszanak, megvannak.
2011. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sok választ adtatok.

Most hozzáfűznék egy kis ismertetőt, hogy igazából rájöjjetek, mi is a helyzet.


A kutyus 3 hónapos korában került hozzánk, 8 hónaposan találkozott először IGAZÁN cicával. Kezdettől fogva üldözte, nem tűrte meg ott, ahol ő volt.

Van egy öregebb macskánk, Dörmi. 10 éves. Ő meg szokta pofozni, jó erősen. Egyszer megpróbáltam azt a módszert, amit sokan említettetek: a kutya szeme előtt játszottam a cicával, simogattam, ő dorombolt. A kutyus azonban ettől még dühösebb lett és ekkor feladtam a reményt, hogy valaha is cicakedvelő lesz belőle.


Hozzáfűzném még, hogy a cicák igazából nem nálunk élnek, hanem a nagymamámnál, a kutya pedig nálunk. Tappancs viszont gyakran látogat el a nagyimhoz, msot éppen azért került oda, mert a szomszédunk kutyája tüzel.

2011. dec. 29. 18:45
 8/15 anonim ***** válasza:
Két hibát is elkövettetek: egyrészt nem tiltottátok le rögtön a macskázásról, pedig mennyivel egyszerűbb lett volna, csak pár rászólás az elején, és nincs gond... Másrészt azzal, hogy direkt előtte játszottál a macskával, provokáltad, azt érezhette, hogy ez kihívás, a macska veszélyezteti az ő kizárólagos jogát hozzád. Ha te lennél a szemében a falkavezér, akkor persze ebből az jött volna le neki, hogy a macskát szereti a gazda, tehát nem bántjuk, de nyilvánvalóan esze ágában sincs megfelelni neked, és már csak puszta féltékenységből is üldözi a macskákat.
2011. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálok határozottan rászólni és megértetni vele, hogy nem csak ő van a világon.

Másrészt viszont nem hiszem, hogy ényleg megkedveli a cicákat, maximum elviseli őket. :(

2011. dec. 29. 20:43
 10/15 anonim ***** válasza:
Az az első lépés. Aztán ha már nem akarja őket mindenáron eltávolítani, és lesz ideje megviszgálni őket, mint érdekes lényeket, akkor el tudja dönteni, hogy akar-e velük barátkozni. Azt sehogy nem tudod erőltetni, vagy kedvelni fogja a macskákat, vagy nem, de ez meg a saját természetétől függ. Ha eleinte nem kezdte volna el kergetni őket, akkor sem biztos, hogy haverkodni akarna velük.
2011. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!