Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a Csehszlovák...

Mi a különbség a Csehszlovák farkaseb és a Saarloosi farkaskutya között? Mutattok róluk képet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%

Az, ami a csivava és a német dog között: két különböző kutyafajta.

Képet meg keress google-lel :D

2012. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Jó...

Beirom és ugyanaz a kép megjelenik mindkettőnél... evvel a válasszal sokat segitettél..

2012. jan. 5. 20:57
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő farkas és német juhász keveréke. Nem tudom, milyen szembetűnő különbséget vártál :) Elolvasod a standardjukat, megkeresed a különségeket, és hát az a különbség közöttük.
2012. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kinézetbeli különbsége gondoltam
2012. jan. 5. 21:04
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Mondom, standard. Olyan apró különbségek vannak közöttük, mint azt te is megállapíthattad, hogy szerintem nem érdemes róla túl sokat beszélni. Az egyik öt centivel magasabb, legalábbis átlagban, ebben biztos vagyok, de csak mert megnéztem wikipédián mindkét fajtát.
2012. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Oké. köszi:)
2012. jan. 5. 21:09
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Óriási különbségek vannak köztük...


A Csehszlovák farkaskutya: Kárpáti farkast kereszték a Német juhászkutyával, aminek az eredménye, egy farkasra inkább jobban hasonlító hibrid kutyafajta. Főleg farkastulajdonságokkal rendelkezik, egygazdás, kutyákat elviseli maga körül, de nem szereti. A Kárpáti farkas, magányos farkas, nem falkaállat, így elég magának való a Csehszlovák farkaskutya is.


[link]


A Saarloosi kutyafajta már inkább hajaz a kutya viselkedésre, de a többi igazi kutyához képest az ő viselkedése is inkább "farkasos". A Saarloosi kutyafajtát az "Eurázsiai farkasból", más néven, Szibériai fehér farkas (?) tenyésztették ki.


[link]

2012. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Jah, Szibériai fehér farkas és Német juhászkutya (természetesen). A farkas fajta, amitől a Saarloosi származik, falkaállat. Kisebb csapatokban élnek, melyek néha, óriás hordákká alakulnak. Ez fontos még. :-)
2012. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Öhm, a kárpáti farkast canis lupus lupus néven említik, ami a közönséges farkas, ami más néven az eurázsiai farkas. Szóval a kettő tulajdonképpen egy faj. És marhára falkaállat, mint minden farkas :)
2012. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Akkor rossz jutott eszembe hirtelen, egyébként az Eurázsiai farkasnak vannak alfajai. Az eurázsai farkas egyik alfaja a Szibériai fehér farkas is.


De nekem egy időben a mániám volt a farkas-kutya keresztezése, a hibridizált fajok, nagyon sokat olvastam róla. Tisztán emlékszem, hogy a két farkaskutya (saarloosi, csehszlovák) két különböző farkasfajtól származnak. Ezért is különbözik a jellemük annyira. Kerestem azt a dokumentumot most, csak nem találom. De keresem még és belinkelem nektek.

2012. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!