Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a Csehszlovák...

Mi a különbség a Csehszlovák farkaseb és a Saarloosi farkaskutya között? Mutattok róluk képet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 20:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Akárcsak a hibridek, két, a farkasokhoz igen közelálló fajta, a saarloo és a csehszlovák farkaskutya is egyre népszerűbb a szigetországban. Az előbbi a keleti erdei farkas, az utóbbi pedig a szürke farkas és a németjuhász kutya keresztezéséből jött létre néhány évtizeddel ezelőtt."


Ezt találtam most, de nem ezt kerestem. Hanem egy nagyon hosszú tanulmányt a hibridekről, amiben arról írnak, amit az előbb említettem. Ugyan a farkasfajták neve nem jutott eszembe hirtelen, de egy biztos, az egyik farkaskutya olyan farkastól származik, amely magányos farkas (magányos életmódot folytat), míg a másik falkaállat. Így ezek a tulajdonságok öröklődtek. Majd még keresem, és ha megtaláltam, belinkelem ide.

2012. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Jah, és nem minden farkas falkaállat. Minél hidegebb az éghajlat, annál nagyobb csapatokba verődve élnek a farkasok. Viszont délebbre már sok magányos életmódot folytató farkasfaj van.


Szerinted honnan származik a mondás? Magányos farkas.

2012. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szóval ahány forrás, annyi különböző farkasfajt ír. Remek :D
2012. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Illetve hát csak alfajt, merthogy mindegyik canis lupus ;)
2012. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!:)
2012. jan. 5. 23:25
 16/19 anonim ***** válasza:
Tehát mindnek latinul az a gyűjtőneve, hogy Canis Lupus. -.-"""""""" Ez kb olyan, mint a kutyák, mindnek az a gyűjtőneve, hogy kutya (hiszen kutyafaj), de attól még külön fajtákra soroljuk őket. Mindnek más-más külseje és jelleme van.
2012. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj, itt már nagy kavarások vannak a végén!


Egy farkas faj van, a "canis lupus". Ezen belül alfajok vannak és nem "farkas fajták". Az egyik alfaj a közönséges farkas (vagy európai, vagy eurázsiai, ki hogyan nevezi) azaz canis lupus lupus, egy másik alfaj a kutya, azaz canis lupus familiaris, egy harmadik a canis lupus dingo, aztán alaszkai fehér farkas a canis lupus tundrarum és lehetne még sorolni jócskán! Ez mind egy faj, egymással szaporodóképes utódokat tudnak létrehozni. Ezen belül a kutyáknak vannak fajtái.

2012. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
[link] Én itt találtam részletesebb fajtaismertetőt a tenyésztéssel kapcsolatban, itt mindkettő fajtatörténetét megtalálod - lap alja a saarlo :)
2012. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Zoli1955 ***** válasza:

Itt megnézheted együtt őket:


https://www.youtube.com/watch?v=3rBmrtd_IUs

2014. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!