Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS - 2 éves kan Airedale...

Csurmi kérdése:

SOS - 2 éves kan Airedale Terrier parvós - 6 napja nem eszik, hogyan lehet az étvágyát visszahozni?

Figyelt kérdés

Kiszökött egy tüzelő szukához, egész nap kerestem, közben kiderült a sintér bevitte a menhelyre. Már este ott voltam érte, de nem adták ki. Másnap délután tudtam csak megszerezni minden papírt, hogy kihozzam, 20e Ft volt. Azt hittem ettől a kalandtól ilyen bágyadt, de parvós. Már 3 infúzión túl van,(3 nap) de nem eszik 7 napja egy falatot sem. Azt olvastam hogy 3-4 napot ha túlél jobban lesz. De még mindig nem eszik és ugyanolyan bágyadt. Még azért felkel, járkál. Coca Colát nyomtam a szájába, (állatorvos mondta)meg kefírt, de az utóbbi visszajött. Most megmarad vagy ez már a vége? Mit csináljak? Próbáljamk meg valamit leerőltetni a torkán?

(Amellett hogy állatorvoshoz viszem minden nap, nyilván.)



2012. jan. 5. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Még sztem kell egy neki egy pár nap, míg regenerálódik. Azért mégis csak egy durva betegségen van túl. De ha viszed állatorvoshoz, ő biztos elmondja neked, ő jobban tudja. Jobbulást a kutyinak!!
2012. jan. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Állatorvos nem adott infúziót, vagy legalább "űrhajóskaját"? (utóbbi ilyen fogkrémszerű tubusban paszta, tele vitaminnal és kalóriával)
2012. jan. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1!

Köszi, állatorvos sem tudja hogy túl van-e már rajta.


Kedves 2!

Nem adott pasztaszerű cuccot. Azt mondta kekszet egyen de a kutya semmit sem eszik és már ha meglátja a fecskendőt amivel a kefírt spricceltem a szájába akkor kapálózik. Ott van neki 8 tányér különböző kaja, hogy legyen miből válogatnia ha éhes, de semmi. Csak fekszik és bágyadt. Remélem holnapig kibírja, reggel kapja a következő infúziót. (sóóldat, vitamin, antibiotikum).

2012. jan. 6. 00:19
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Infúzió mellett az ember se éhes, nem véletlenül.
2012. jan. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az "űrhajóskajának" az a neve, hogy CaloPet. Szerintem állatpatikában is lehet kapni, én mindenképp beszereznék a helyedben, a kutyák általában szeretik, és ez elég, hogy életben tartsa és kicsit visszaadja az erejét.

De ha infúziót kap, szerintem jók az esélyei.

Szilárd kajával szerintem még ne etesd, és sok kutya a kefirtől/joghurttól alapjáraton is hány. Ezt kiváltja, ha veszel neki Probicol-H-t, vagy valami hasonló bélflóra-regenerálót és immunerősítőt. A Probicol-H-ból kb. 2000 Ft egy tubus, nem olyan nagyon drága, és ártani biztos nem árt.

A kóla mellett (még nem hallottam ezt a tanácsot, de van benne valami) szőlőcukoroldattal is próbálkozhatsz. Nem tudom, szegénynek az üres, kiszikkadt gyomrának a savas kóla mennyire tesz jót, bár lehet, hogy a bacik se szeretik, ki tudja.

Szerintem kérdezz rá konkrétan az állatorvosnál, hogy mi mindent lehetne még tenni.

De a helyedben az étvágytalanság lenne az utolsó, amin aggódnék. Az infúzió segít, hogy ne száradjon ki, és amikor a veszélyen már túl lesz, akkor lehet gondolkozni, hogy hogy kéne feltáplálni.

Az immunrendszerét kéne kicsit megtámogatni, hogy le tudja győzni a betegséget, vírusfertőzésnél úgysincs más lehetőség, csak a tüneti kezelés. Kérdezd meg a dokitól, milyen immunerősítőt ajánl.

2012. jan. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kanállal (nem fecskendővel) mézes joghurt, sült csirkemáj....
2012. jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. A paszta nagyon jó volt, egy fecskendővel benyomtam a szájába, fél óra múlva már evett. Úgy látom megmarad! :-)
2012. jan. 6. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok, nagyon örülök nektek! :)
2012. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De jó, remélem, jobban lesz! :)
2012. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia. Az én kutyám is (3 hónapos közép ázsiai) most vészelt túl egy hetet parvóval, ő sem evett 6 napig, de tegnap már megjött az étvágya, de még nem az igazi sajnos, a kedélyállapota sem. Tudnál esetleg tanácsot adni, hogy a te kutyusod hogyan épült fel, mennyi idő volt, míg teljesen rendbe jött és normálisan evett? Esetleg milyen készítményekkel segítettél neki felépülni? Köszi előre is!
2013. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!