Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobb az ha a terhes...

Miért jobb az ha a terhes kutyát ivartalanítják és ezzel megölik a kiskutyákat is?

Figyelt kérdés
Volt nem olyan régen egy kérdés az oldalon, hogy akkor is lehet e még ivartalaníttatni a szukát, ha már vemhes. És mindenki maximálisan amellett érvelt, hogy ez a jobb megoldás, mint hagyni megszületni őket, aztán ki tudja lesz e gazdájuk, stb. Miben más adni neki egy esélyt és akkor elaltatni ha nem lesz gazdája vagy ne adj isten menhelyre kerül, mint már az anyja méhében megölni? Ezzel az erővel az összes menhelyi kutyát el lehetne altatni... Az embermagzat már ember az anyaméhben is, de a kutya magzat még nem kutya? Semmivel sem rosszabbak az esélyei egy egészséges kiskutyának, aki most született, mint egy beteg, meggyötört, már menhelyre került kutyának. És most nem arra gondolok, hogy anno a kérdező nem akart kiskutyát, illetve én is egyetértek az ivartalanítással és hogy gondoljuk át, honnan legyen a kiskutya. Hanem azt nem értem, hogy miért volt ennyire egyező az álláspont abban, hogy ne hagyják a kiskutyákat megszületni.
2012. jan. 6. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem látogass el egy menhelyre, vagy pláne sintértelepre.

Ha az alomban születik mondjuk 7 kiskutya, abból lehet, hogy mindnek találsz gazdát, de minimum 6 1 éves koráig igen valószínűleg végzi az Illatoson vagy hasonló helyen.


Nem jobb úgy elmenni, hogy a meleg, biztonságos anyaméhben vagy - és nem is nagyon fogod fel, hogy mi történik -, mint úgy, hogy egy szűk, mocskos ketrecben szűkölsz 4 másik kutyával együtt, a saját ürülékedben?


Nem beszélve arról, hogy az ilyen kutyaanyukák általában első tüzeléskor (tehát fél-1 évesen) már vemhesülnek...

Ez az anya szervezetét is nagyon igénybe veszi, sokszor nem tud mit kezdeni a kölykökkel, és agyonnyomja/megeszi/magukra hagyja őket.


Amúgy ha jól tudom, a legtöbb állatorvos csak a vemhesség 40. napjáig vállal műtétet... Onnantól már kockázatos a dolog...



Szép dolog, amit mondasz, hogy megérdemelnek egy esélyt...

De az ő élete egy másik kutyáéba kerül.

(Ha túl sok kutya van a menhelyen, akkor az idősebbeket elaltatják...)

2012. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Ne hasonlítsd az embereken elvégezhető abortuszt a kutyákon elvégzett ivartalanítással, kérlek.

Én elítélem az abortuszt, és csak nagyon nagyon indokolt esetben engedélyezném, ettől függetlenül az idei évem első kutyás projektje, hogy valahogy befogom azt a kóbor kutyát, aki hetek óta nálunk bóklászik, és az első utam az állatorvoshoz lesz vele, mert biztos vagyok benne, hogy vemhes.

2012. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem, miért küzdünk az olyan kutyák életéért, akiknek már nem lehet teljes életük valami betegség miatt, és ezzel szemben miért nem az éppen megszületendőkért. Ezzel az erővel mondhatnánk, hogy miért nem altatják el őket is. Szerintem.

Egészségügyi okból persze más. És azt is értem, ne legyen több kutya a menhelyeken, ha megakadályozható. De... nem tudom, valahogy ez így nem korrekt nekem.

Ha ne hasonlítsam az emberi abortuszhoz a kutyákét, akkor nem hasonlítom a megcsonkított állatot sem egy ilyen emberhez. Akkor ennek is más megítélés alá kéne esni, mert ő "csak egy kutya"...

2012. jan. 6. 12:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, valahol kell húzni egy határt. Egy alomnyi kölyköt becsülettel felnevelni alsó hangon 50 ezer forint. A legtöbb embernek nincs erre ennyi pénze. Így viszont a kölykök nem lesznek oltva, nem lesznek megfelelően táplálva már életük legelső szakaszában. Aztán majd parvósan haldokolnak néhány napig, és utána lesznek elaltatva?! Az miért jobb?

Ráadásul egy alom kölyök egy menhelynek is iszonyatos teher. Karantén kell nekik, ami vagy van, vagy nincs, végig kell oltani a teljes sorozatot, ami meg kölykönként vagy 30 ezer forint. Ezt senki nem tudja vállalni, ha nem feltétlenül muszáj.

Ahol meg lehet akadályozni, hogy megszülessenek, ott szerintem meg is kell. A már megszületettettktől viszont nem veheted el az esélyt.

2012. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Emlékszem a kérdésre, de a körülményekre már nem.

Valamiért nagyon-nagyon indokolt volt akkor.

Linkeld már be légyszíves a kérdést és kifejtem én is, hogy ott konkrétan mi volt...

A többiek pedig leírták általánosságban. (Bár mondom, tuti, hogy volt még más is a háttérben ennél a kérdésnél...)

2012. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Láttál már félig kifejlett kutya-embriót? Abban a stádiumban kb. még görög teknős is lehetne belőle, nem látszik kutyának, nincsenek érzelmei, nem igazán nevezhető önálló individuumnak.

És láttál 10 hetes, pihe-puha, játékos, csetlő-botló kutyakölyköket? Tömény cukiság. De ez sem elég mindig, hogy felelősségteljes, jó gazdát találjanak maguknak. Akkor inkább elaltatnád a 2-3 hónapos kölyköket, csak mert hm, sorry, nem találtam kellő számú gazdát? Én biztos nem tudnám megtenni. Akkor pedig marad a menhely.

Két rossz közül a kifejletlen magzatok elvetetése a kevésbé rossz.

2012. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Anyukámat idézve, erre azt szoktam mondani, hogy a nemlét nem fáj. Az utcán éhezés, fázás, a kocsi kerekei alatt vérzés viszont nagyon fáj.
2012. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!