Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi csináljak, ha a kutyám...

Mi csináljak, ha a kutyám kiszökdös a lakásból?

Figyelt kérdés
Panelház, volt, hogy kizártam büntetésből, de ezt nem tehetem hosszú időre, mert jönnek-mennek a folyosón a lakók. Egyébként ez nem segített, utána sem akart visszajönni nagyon. Mi lenne a megoldás?
2012. jan. 6. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem. A kutyád kiszökik a panelból, ezért büntetésből kicsuktad? Jól meg lett büntetve :) De hogy megy ki az ajtón? A lábatok közt?
2012. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, kizártam, ha már annyira akarsz menni, maradj is ott alapon. Nyitom az ajtót, és mint a villám kiviharzik.
2012. jan. 6. 13:35
 3/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus?
2012. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ajaj, ha a legalapvetőbb parancsot ("marad") sem tudja, akkor nem sok nevelést kaphatott.

Mennyi idős és mennyit sétálsz vele naponta?

2012. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Valóban nem sok nevelést kapott, lévén ez a 3 napja nálam:) Egyébként az utcáról fogadtam be, pontos kort nem tudok mondani, de olyan fél évesre tippelem. Még kölyök, és szeleburdi is, de szeretném ezeket a dolgokat megtanítani neki.
2012. jan. 6. 13:39
 6/16 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg neki azt is, hogy te mész ki előbb az ajtón és ő csak akkor mehet, ha hívod. Ha nem hívod, értelemszerűen nem jöhet.
2012. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Aha, így már értem. Ez nagyon kedves dolog Tőled, hogy magadhoz vetted :)

Először is sétáltasd rendszeresen, hogy tudja, nem kell kiszökni ahhoz, hogy kijusson a szabadba. Azok a kutyák, akik utcán éltek, sokszor nehezen szokják meg, hogy nem mehetnek oda, ahová akarnak, akkor, amikor kedvük szottyan.

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, abból sokat fogsz tanulni:) Ha esetleg van kedves/időd/pénzed kutyasuliba vinni, akkor az is nagyon sokat fog segíteni.

2012. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Olvastam sok kutyás könyvet, nézem a Ceaser Millant, és van is két kutyám anyuéknál, de ők mégsem teljesen az enyémek, őket nem én neveltem. Sétálni viszem napi kétszer, vagy én vagy a barátom, kell is egészségügyi dolgok miatt:)
2012. jan. 6. 14:08
 9/16 anonim ***** válasza:

Kapuszabály: ha átlépi a a küszöböt, akkor hirtelen nagyon mérgesség változol, és csúnyán bezavarod, ha ez kevés, akkor (nem jól csináltad) nyakon csíped, és visszadobod a laksába. Értesd meg vele, hogy ha a küszöböt átlépi, akkor nagyon-nagyon mérges lesz a gazdi.


Ha viszont türelmesen kivárja, hogy kisétálj, akkor visszamész, megdícséred.

Állítsd fel naki a szabályt, hogy semmiféle ajtón nem halad hát az engedélyed nélkül, ezzel a későbbiekben az életét is megmentheted.

Nem mellékesen az egyik legelterjedtebb dominancia gyakorlat.

2012. jan. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Napi két séta? az nagyon nem elég, főleg egy fiatal kutyának. Gondolj csak bele, te kibírnád ha naponta csak 2x mehetnél wc-re?
2012. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!