Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyenre mit lehet mondani?

Az ilyenre mit lehet mondani?

Figyelt kérdés
Beszélgettem egyik osztálytársammal, és mesélte hogy lesz kutyája. Kérdeztem, hogy milyen és mutatott egy "jorki" képet(ő írta be így a keresőbe.......)Azonnal eszembe jutott, hogy mennyire túl vannak szaporítva ezek a kutyák, és meg is kérdeztem, hogy tud-e már a fajtáról valamit. Erre ő csak annyit mondott, hogy: "Nagyon cuki, biztos aranyos kiskutya". Abban a hitben van, hogyha vesz egy kutyát, akkor az olyan lesz mint a tv-ben. Úgy érzem, hogy értek a kutyákhoz, ezért borzasztóan felháborodtam. Úgy jött ki a beszélgetés, hogy nem is akarja megtudni, hogy ennek a kutyának milyen a jelleme, mik az igénye. Szerintem úgy van vele, hogy mag megveszi a Pedigree-t meg egy cukcsi kutya ágyat és ha a konyha közepére sz@arik, akkor majd enyhén meg fog lepődni....
2012. jan. 6. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
az ilyenre nem kell mondani semmit. nem véletlenül van túl szaporítva, mert az osztálytársadhoz hasonlóak veszik. aztán majd eltörik a lába, amikor leugrik az ágyról. szerintem túl felhúztad magad.
2012. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy abszolút egyetértek veled. Az ilyennek nem való kutya.

Ugyanakkor egyetértek az első válaszolóval is. Az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni, képtelenség elhatolni az agyukig észérvekkel, legfeljebb csákánnyal.

Sajnos, attól tartok, ez a "nem tudok mit csinálni, hiába akarok" tipikus esete.

Szegény kutya meg megszívja. Lásd: [link]

2012. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy mondás: "A bölcs embereknek nincs szükségük tanácsra, a buták pedig úgysem fogadják meg." Sajnos az oaztálytársad az utóbbi eset. Tapasztalatom szerint az ilyenekre akkor sem lehet hatni, ha a tudatlanságuk miatt már rájuk is veszélyes lehet a kutya. Mert ő még sose harapott meg senkit. Csak ugye mindig van egy első alkalom, azt meg nem látják, ha a kutya jelez, hogy nincs minden rendben.
2012. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tesóm vett egy Jack Russel Terriert, mert azon olyan jó trükköket tud (TV), szaporítótól, nulla kutyaismerettel. Most mit lehet erre mondani? Semmit.

Aztán a kutya benevelte a tesómat, a tesóm meg a kutyát. Komolyan mondom nagyon jól nevelt, igazán aranyos kutyája lett, amit nem gondoltam volna. Szépséghiba, hogy a kutyus az egyik fülére nem hall 100%-osan ezért rossz a térhallása és csirkeallergiás. De ez semmiben sem akadályozza őket abban, hogy szeressék egymást.


Ha lebeszélni nem tudod róla, akkor segíts neki jó gazdává válni.

2012. jan. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom, nem az osztálytársad fogja megvenni a kutyát. Viszont elképzelhető, hogy a szüleinek kicsit több a tudásuk a kutyáról.
2012. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én erre azt szoktam mondani, hogy nagy az isten állatkertje, és hétszentség, hogy nem akarok ott gondozó lenni. Ha nem tehetsz semmit, fogadd el és lépj tovább, a saját idegeid védelmében.
2012. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
Ez a nagy gond, hogy mostanában egyszerűen divat kutyát tartani. Ha alkalmas rá az illető, ha nem, mindenkinek kutya kell.
2012. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!