Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már nagyon rég óta szeretnék...

Már nagyon rég óta szeretnék egy kutyát. Én kis testűt szerettem volna, de ugye azt nem lehet kertben tartani. Az egyik barátnőm azt mondta, hogy jack russel terrier. Szerintetek ez jó? A kert az elég nagy és meleg fűtött házat vennénk neki!

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 19:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Valamelyik kistestűt lehet kertben tartani. A bnőmnek is jack russel terriere van, az szerintem jó választás, csak a szőre rövid és megfázhat. És ráadásul nem lehet egésznap a házában úgyhogy nemtudom. De a bnőm kutyusa se fázik úgyhogy lehet hogy jó választás.
2012. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Néhány kis testűt lehet a kertben tartani. Jack russel is kis testű.

Az hogy jó lenne e neked nem tudom.

Mennyit foglalkoznál vele mozgatás stb.... Mit játszanál vele hol sétáltatnád? stb...

2012. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Az az igazság, hogy nem azért nem jó kistestű kutya kertbe, mert fázik. A jack russell mondjuk szerintem pont fázna is, de mindegy. Szóval ezek a kicsi kutyák általában nagyon embercentrikusak, szeretnek minél többet emberekkel lenni, sok foglalkozást igényelnek. Ha kivágod a kertbe egyedül, nem lesz boldog. Akkor se, ha kettőt veszel. Emberekre van szüksége.

Amelyik fajták bírják valamennyire a kerti ridegtartást, azok a pásztorkutyák, ők ugye mellesleg hatalmas testűek, de ez csak abból adódik, hogy nekik mindig a védelem volt az elsődleges feladatuk. Nekik sem ideális ez a mai mentalitás, hogy bioriasztónak van a kutya tartva, este kap vacsit meg egy simit a gazditól és kész. Amikor kialakultak ezek a fajták és aktívan véték a portát (ami nem egy kert volt, hanem egy komplett gazdaság vagy akár marhacsorda), akkor rengeteget voltak az emberekkel, hiszen ők is kint dolgoztak. Most ezek a kutyák meg ott hevernek egész nap egyedül a kertben, foglalkozás, tanítás, szocializálás nélkül, nem találkoznak más kutyákkal, vagy ha igen, agresszívek velük, mert nem ismernek más viselkedési formát.

A nagy kert sem jelent igazából sokat, mert a kutya nem fog egyedül eleget rohangálni a kertben, nem ad magának feladatokat, nem érzi magát hasznosnak, sőt, egyáltalán nem érzi magát egy falka részének, ami pedig a kutyák alaptermészete, fajtától, mérettől függetlenül.

Nem vagyok a kerti kutyatartás ellen, csak azt mondom, hogy engedni kell a kutyának, hogy az életünk része legyen, ne csak a kertünké, mert nekik sz a természetes, akkor lesznek boldog, kiegyensúlyozottak és kezelhetőek, ami egyébként minden rendes gazda vágya is. Szóval én mindenkinek a kinti-benti kutyatartást ajánlom, legyen beszoktatva a kutya a házba is, lehessen emberek között, sétáljon sokat, lássa a nagyvilágot, legyenek kielégítve az igényei. Ha egy kistestű kutyát kiraksz a kertbe úgy, hogy ő csak ott él, ti meg csak bent, 100%, hogy ez nem fog megvalósulni.

2012. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
És hogy még jobban elrettentselek attól, hogy jack russellel ezt megpróbáld: az egy hiperaktív fajta. Ha unatkozik, keres magának feladatot, és nagyon kreatív tud lenni ebben. Kiássa a növényeket, kimászik a kerítésen, egész nap kaparja az ajtót, szétrágja a kutyaházat, ugat éjszaka - a lehetőségek végtelenek. Sokkal többre van szüksége, mint egy nagy kert és meleg kutyaház.
2012. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Jó! Csak olyan legyen a rács hogy ne tudjon rajta kibujni!!!
2012. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem van két Jack Russel Terrierem, én csak ajánlani tudom őket. Az nem igaz, hogy kimásznak, meg egész éjjel ugatnak, stb. Tényleg elég hiperaktív fajta, mindig pörögnek, de úgy gondolom, hogy különösebb probléma nincsen velük. Ha nagy kerted van és rendszeresen viszed sétálni, akkor tökéletes választás. Nagyon barátságosak, imádnak sétálni, úszni. Az enyémek megfognak minden rágcsálót, ami csak megfordul a ház körül :) Én imádom őket.
2012. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én nagyon sokat tudok majd vele foglalkozni és én inkább annak a pártján vagyok aki utoljára írt és van neki 2. Boccs
2012. jan. 6. 21:12
 8/15 anonim ***** válasza:

Mielőtt veszel, olvasgass utánuk jól, ne kapkodd el. Én annyit tudnék tanácsolni, hogy szukát vegyetek.

Utolsó voltam.

2012. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is Jack Russel terrierem van ês csak csodálkozom azon, aki kinti tartásra ajànlja.. Hát majdnem kopasz a kis pocija, megfagyna odakint! Ráadásul nem egy házőrző fajta, sok szeretet, törődés, együttlét kell neki, plusz napi minimum két óra séta. Ne tedd "tönkre" szántszándékkal egy kutya életét, csak mert nem értesz hozzà, miközben rengeteg olyan fajtából válogathatnál, akik boldog és teljes életet élnének az általad említett körülmények között. És mindezt csak azért, mert egy barátnőd ezt ajánlotta, hát kutyàt nem így vàlaszt az ember...
2012. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12%
Csak azért, mert a kutya nem problémás, nem jelenti azt, hogy boldog. Az is lehet, hogy csak később lesznek problémái, vagy magába fojtja, és betegségként jelentkezik majd. Vagy egyik sem, egyszerűen csak lesz egy boldogtalan kutyád anélkül, hogy tudnál róla. Ha tudnád, mit lehet kihozni egy jack russellből, nem mondanád, hogy elég neki a kert. Nyilván azzal értesz egyet, aki a te szándékaidnak megfelelő dolgot mondja, de ettől függetlenül felelőtlen vagy, ha nem gondolod át a többi nézeőpontot. Ha utánanézel a fajtának, beszélgetsz tenyésztőkkel (rendes tenyésztőkkel, nem olyanokkal, akik 30ezerért hozzád vágnak egy jack russellnek kinéző valamit), egyik sem fogja azt mondani, hogy rakd ki a kertbe, jól meglesz ott egész nap.
2012. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!