Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fogja a tyúkokat az...

A kutyám fogja a tyúkokat az udvaron. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Ha így megy tovább anyum biztos elviszi itthonról, de én nem szeretném :(
2012. jan. 7. 10:16
1 2 3
 11/23 hollófernyiges ***** válasza:
50%

"Milyen kutyafalkába látsz olyat h az egyik kutya felemeli a mancsát és megveri a másikat?"


Ha gondolod, te meg is haraphatod a kutyádat :)

2012. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem ez is tévedés:) Egy falkán belül a kutya konfliktuskerülő, csak végső esetben támad. Általában morgással figyelmeztet, és a morgás helyett pedig mi, emberek leszidjuk.
2012. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

próbáld meg hogy mikor látod hogy kezd megindulni akkor vág neki egy üres vagy egy pár kaviccsal megtöltött palackot biztos meg fog lepődni és abba hagyja.


Amúgy milyen fajta?

Menyi idős?

Egy héten menyit viszed sétálni?

És egy nap menyit foglalkozol vele?

2012. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Sokat segítene a problémán ha ellennének kerítve egymástól.

Nem büntetni kell a kutyát és akárhogy neveled nem fogja kikölteni a tojásokat és kísérgetni a kikelt csibéket.

A tyúkokat max. más szárnyasokkal tartsd egy udvaron.

2012. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

húh hát jó sok kérdést tettek fel hirtelen...

Szóval.

Kölyök kutyusról van szó, nem fajtiszta, keverék. Nem unatkozik, mert szoktam vele foglalkozni, és van még egy kutyánk, az apja, akivel mindig játszanak.

A tyúkoknak van saját "óljuk", ahova éjszakára bebújnak, de nappal az udvaron vannak. Soha nem tartottunk láncot kutyát, szerintem sem helyes, és épp azért akarom megakadályozni valahogy, hogy a kutya kergesse őket mert máskülönben anyum elviszi nagyimékhoz, és ott láncon lenne, és nem is foglalkozna vele senki.

Ma amikor rajtakaptam hogy bántja a tyúkokat kapott az orrára, és el is szégyelte magát, de ezen kívül nem tudom mit tehetnék...

2012. jan. 7. 11:31
 16/23 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy mindig is volt kutyánk, de soha egyik se bántotta az aprómarhát, egyébként is külön udvaron vannak, csak a kicsi néha hátraszökik...
2012. jan. 7. 11:32
 17/23 anonim ***** válasza:

"csak a kicsi néha hátraszökik"

Na pont ezt kell megakadályozni egy kerítés javítással.

Beszéld meg a szüleiddel,hogy ha kicsit bonyolultabb megoldás is mint elvinni itthonról a kiskutyát...

2012. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

1) Zárd el a tyúkoktól.

2) Ne orra csapással próbáld neki elmagyarázni, hogy ez nem jó. Olyat csinálj, ami hatásos. Nem kell felrúgni meg letépni a fülét, de úgy büntesd meg, ahogy az anyja tenné: keményen. Direkt vidd be a tyúkokhoz, és "magyarázd el" neki, hogy még ha ott is van közöttük, nem nyúlhat hozzájuk.

2012. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem verhetsz még az orrára sem... ha büntetni akarod, a legtermészetesebb megoldás, ha megfogod a marjánál fogva, hátára fordítod és addig tatod így, míg le nem nyugszik. Nme tudod, milyen fajta keveréke?

Egyébként, a Te kutyád abszolút fajtiszta, 100% kutya, csak nem fajtatiszta, hanem keverék.

2012. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem valami jó taktika, hogy megvered a kutyát...

Nem megverni kell...


Szerintem csináld ezt:

Adj neki direkt lehetőséget, hogy tyúkásszon, hogy lefülelhesd akció közben.

Amint incselkedni kezd egy tyúkkal, határozott NEM vezényszó kíséretében fogd meg a felső pofáját, húzd fel a fogáról a bőrt és szorítsd, amíg nem adja meg magát.

Az anyja is így tenné helyre, ez nem kegyetlenség.

A hátrafektetés nem ér semmit, max. játéknak fogja fel a kutya.

Ha a kutya magától fekszik hátra, megadja magát, elismeri, hogy felette állsz.

Jelen esetben ez mellékes, mert a kutya ezt úgy fogja érteni, hogy hohóóó, ez az én zsákmányom, te nem ehetsz belőle.

Oké gazdi, akkor majd csak akkor vadászok, ha te nem látsz...



Szóval csak szoríts a pofájára. Ezzel azt közvetíted, hogy ezt TILOS.

(Ez után közvetlenül valószínűleg amúgy is behódoló tartást vesz majd fel...)


Ha megint bepróbálkozik, megint csinálod.

Ha csak látod, hogy készül rá, elé állsz és vicsorítasz, morogsz rá.


Ennyi. Le fog neki esni a dolog.


DE

2012. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!