Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rémálommá váltak a sétáink....

Rémálommá váltak a sétáink. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egy domináns idős kutyáról van szó.Régebben nem volt vele probléma mindig is kutya társaságba hordtam és mindig volt mellette másik kutya is.Vele nagyon türelmes,soha nem agresszív,de ha sétálni megyünk és meglát egy idegen kutyát akkor elkezd őrjöngeni,ebből az állapotból nem lehet kizökkenteni,csak ugat és menne neki.
2012. jan. 6. 19:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Esetleg ha tehetnéd elvihetnéd kutyasuliba. Ott biztosan megint megszokná a korulotte lévo kutyákat.

Kulonben régóta ilyen? Hím vagy nostény?

2012. jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%

Azért lehet, mert nem te vagy a falkavezér.

Tippek-trükkök itt:

[link]

2012. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem idős kutyánál a kutyasuli már késő,új kutyákkal meg az idősebb ebek már amúgy se nagyon szeretnek ismerkedni...mennyire idős? hány éves?
2012. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Hívd CAESAR MILANT :D
2012. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Na szerintem ilyenkor jó a szögesnyakörv. Mikor elkezd örjöngeni megrántod és akkor ha fáj neki egy két ilyen alkalom után szerintem nem fogja csinálni.
2012. jan. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ez egy folyamat volt és mint irtam eddig kezelhető volt.A kutya sulira gondoltam,de sajnos a közelemben csak egy olyan van amiben egyénileg foglalkoznak a kutyákkal azzal meg nem megyünk semmire.

11 éves kan.Azért is gondolom,hogy nem reménytelen a helyzet ,mert fél éve vettem egy kiskutyát és fél nap alatt elfogadta.

Az nem is zavarna,hogy nem barátkozik velük csak ne tomboljon.

2012. jan. 6. 20:04
 7/24 anonim ***** válasza:

Először is nem te vagy a falkavezér ezt kell tisztázni.

Olvasd el ezt: [link]


2. Vidd el a kutyát egy kutyasuliba ahol megtanítják neki a helyes viselkedést.


Nézd meg ezeket a videókat. Ezekkel a kutyákkal is ugyan ezek a problémák:

[link] (4. adást nézd meg)


[link] (6. adás)

2012. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nincs reménytelen helyzet.

Mi a baj pontosan a helyi kutyasulival? Nem egészen értem. Az egyéni foglalkozás nektek pont jó, mert hiába tanulna meg viselkedni a kutyaiskolán, valószínű ugyanúgy megmaradnának a problémák séta közben. Keressetek egy szakembert, aki házhoz megy és segít megoldani a dolgot. Tudnak vinni saját kutyát is, akin lehet gyakorolni, nem kell vaktában vadászni az éles helyzeteket.

Egyébként a linkelt falkavezéres írás tényleg marha jó, kezdjétek el betartani. Sosem késő! 11 évesen ha még van energiája virgonckodni, akkor változni is tud.

2012. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Azért nem jó a "suli",mert csak az alapokat tanitja meg egy zárt helyen (ül,fekszik,marad....stb.)amit tud és pl. az ül,feksziket nem is tudjuk alkalmazni egy séta alkalmával.Még mielőtt bárki rosszra gondolna azért nem,mert kocsival közlekedik.A másik,hogy ha nincs ott másik kutya akkor nincs is kin gyakorolni és nem jön házhoz.

A falkavezérséggel kapcsolatosan meg egy szabály van átlépve az,hogy ő megy ki az ajtón,mert csak igy tudok neki segiteni.

2012. jan. 6. 21:46
 10/24 anonim ***** válasza:
Akkor keress egy kutyakiképzőt, aki viszont megy házhoz :) Rengetegen vannak. Ha budapestiek vagytok, akkor csak győzz válogatni, de vidéken sem reménytelen a helyzet, utána kell nézni.
2012. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!