Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam póráz...

Hogyan szoktassam póráz nélküli sétáltatásra?

Figyelt kérdés
Van egy 4éves kutyusom, és át szeretném szoktatni póráz nélküli sétálásra.3 méteres a póráz, és általában rövidnek látom...Ahova kiszoktunk menni, egy rétre, ott szoktunk sétálgatni...hosszabbra is el szeretném engedni...És ha lehet, hogyan lehetne póráz nélkül?Mi tömbházban lakunk, és 1. emeleten, és a földszinten elengedem, akkor ha nem jön senki, és szépen jön utánam.De ma, amikor kint megpróbáltam elengedni, elfutott, rám nézett, és leült, de ha nem kiabáltam volna a nevét, nem hiszem, hogy elkaptam volna...Vagy vennék SPAR-ban 5 méteres pórázt, és nem is 3000 Ft.-ért, hanem csak 2400 Ft.-ért..De a mamám (ő a 'MÁSODIK' gazdija) Nem szeretné, hogy ilyenekre költsem a zsebpénzem, mert azt mondja, hogy szerinte ez is elég...Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 7. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ameddig nem megbízhatóan megy vissza hozzád, ne engedd el. Bármikor láthat, hallhat, érezhet "izgalmas" dolgot és akkor futhatsz utána. Először zár kutyafuttatóban gyakorolj, nehogy baleset érje (kifusson egy autóhoz, veszélyesebb kutyához odamenjen).
2012. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk egy 6. éves csodaszép, drótszőrű,fehér kis foxikánk van. Hát irígykedve nézem,hogy sokan el merik engedni séta közben, nem félnek, hogy egy váratlan esemény megzavarhatja a kutyus nyugalmat és meg van a baj. A mi kutyusunk borzalmasan haragszik a kerékpárra, az utánfutóra és néha még egyes kutyusokra is. Nem kockáztatunk. Nekünk ő annál többet ér,mint hogy érje valami. Mi is tömblakásban lakunk, a földszinten. Egész nap bámészkodik az ablakon egy fotelból és jól el van. Bár este,amikor már nyugalom van, csak is olyan helyen,ahol már nincs semmi és senki, ott elengedjük, de nem vesszük le róla a pórázt,mert azzal úgy érzi,mintha fognánk és viszünk neki játékot,hogy a figyelmét lekössük. Jól gondold meg,hol és mikor engeded el. Egy hosszú pórázon is jól tud futkározni. Még annyit, hogy milyen kutyusod van, az sem mindegy?
2012. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

3 évesen kaptuk, és egy Csivava-Palotapincsi keverék.Igen, én is féltem elengedni, de azért jó lenne.A pórázt már nagyon szeretném megvenni, de mama feleslegesnek tartja, és

nagyon szorosan kötődünk mamámmal egymáshoz, és nagyon mérges lenne..

2012. jan. 7. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is egy 2 éves palotapincsi és csivava keverékem van, és énsem tudtam rászoktatni arra hogy póráz nélkül sétáltattam. De mivel kertes házban lakunk, ezért a nagy kertünkben, ami nincs elkerítve (arra a kertre gondolok a mibe pl. a zöldségeket, virágokat ültetünk) elmerem engedni, mert mellettem jön meg nem szökne el, de az utcán semmiképpen sem engedem el, mert már egyszer megtettem és egy darabig jött mellettem szépen aztán előresietett, énmeg megijedtem, de a szomsédunk megfogta szerencsére. Ráadásul az én kutyámnak még nemis flexi póráza van hanem normál, ami kb 1.1,5 méteres.:D Úgyhogy szerintem ne próbálkozz vele mert panelba nemlehet sztem megtanítani.
2012. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani, csak nagyon sok türelem kell hozzá, na+ egy teljesen rádfigyelő kutya. Nekünk lhasa apso kutyánk van, póráz nélkül is megbízható, nem megy el. DE forgalmas út mellett, ismeretlen helyen mindig pórázon van. Bármitől megijedhet és akkor usgyi....
2012. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dearanyos kutyád lehet..:) Igen, most már szerintem nem fogom elengedni, mert itthon nagyon megbízható, de ott kint csak néha..És szerintetek mit csináljak, hogy mamám megengedje, hogy vegyek új pórázt?
2012. jan. 7. 19:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerezz egy hosszú pórázt (de rendeset, ne automatát, mert azzal nem lehet kutyát nevelni), és tanítsd meg vele, hogy minden körülmények között vissza kell jönnie, ha hívod. Ez úgy történik, hogy engeded a kutyát menni, és néha szólsz neki, hogy "gyere ide", és abban a pillanatban megrántod kicsit a pórázt magad felé, és így rántásokkal eléred, hogy a kutya odamenjen hozzád. Nem bevontatni kell, annak semmi értelme, csak ösztökélni arra, hogy mozogjon a te irányodba. Ha ez már viszonylag megbízhatóan megy, tehát rántás nélkül is azonnal odamegy hozzád, akkor elkezdheted ledobni a pórázt a földre, had húzza maga után a kutya. Akkor ha néha mégis megindul, még mindig bármikor rá tudsz lépni, hogy ne szaladjon el. Amikor nem hallgat rád, térj vissza az alapokhoz, és rántásokkal irányítsd, vagy ha már póráz nélkül csinálja ezt, akkor egyszerűen csípd nyakon, és vidd oda, ahova eredetileg hívtad. Nem kell futni, mert akkor menekülni fog és remek fogócska lesz belőle; csak szép csendben, higgadtan sétálj oda hozzá és fogd meg. Persze jutalmazni is kell közben, nagy örülés, dicséret, jutalom, ha odaért hozzád, eleinte minden alkalommal, aztán már csak ha első szóra csinálta.

Két fontos dolog van még ezzel kapcsolatban, egyrészt hogy mindez nem sokat fog érni, ha egyébként nem vagy falkavezér a kutyád szemében, tehát olvass utána a témának, és tedd egyértelművé a kutyának, hogy hallgatnia kell rád.

Másrészt soha ne hívd be olyankor, amikor tudod, hogy nem fog hallgatni rád (pl. ha éppen kutyákkal játszik), és nem is tudod visszavinni magadhoz (mert egy marha nagy területen vagytok, ahol órákig menekülne előled).

2012. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!;)
2012. jan. 7. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!