Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Porázon vagy poráz kélkül...

Porázon vagy poráz kélkül sétáltatjátok a kutyát?

Figyelt kérdés
Vagy amikor leviszitek pl játszani,vagycsak ugy rohangálni? Ha elengeditek a porázról akkor elszalad,vagy ott marad mellettetek? Milyen fajta kutyátok van?
2011. dec. 31. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
nos én pórázon viszem el és ha elengedem akk is csak velem megy el.És német juhász mely nagyon hűséges kutya.Ezért a rendőrszakmában is jó.és Buék.
2011. dec. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amiket írsz, nevelés kérdése. Kicsinek amúgy sem nagyon távolodnak el a kutyusok a gazdi közeléből. Nagynak meg az a fontos, hogy bármilyen helyzetben behívható legyen :)


Amúgy én pórázon sétáltatom még, 6 hónapos bullmacim van és belvárosban lakunk. A múltkor, amikor kihalt volt az utca, levettem róla itt is a pórázt, szépen jött mellettem, 2-3 méterre távolodott csak el. Ha játszik, akkor persze ennél többre :)

2011. dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pórázra csak akkor veszem, ha tömegközlekedünk, vagy más olyan helyre megyünk, ahol illik/kötelező. Sokat kellett küzdeni azért, hogy póráz nélküli életet élhessen, de megérte.
2011. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én kutyám nem annyira jön ki más kutyákkal csak 2-vel ezért én nem engedem el ,csak a parkba vagy akkor ha olyan részen sétálunk ami egy kicsit kihalt amúgy szépen jön mellettem :) ha kijönne a kutyákkal akkor elengedve sétálnék vele mindig..


(sajnos nem tudtam kinevelni belőle hogy minden kuyával jól kijöjjön az elöző gazdái leszarták a kutyát és semmi nevelést nem kapott, csak egy kertben élt és sétálni se vitték ,ezért szocializálatlan..de nagyon sokat fejlődött amióta nálam van..eddig rém álom volt kutyák mellett elhaladni ,most már ott megy a pórázon a lábam mellett ha 2-3 percet töltnük egy kutyásnál akkor elkezdi szimatolni őket és nincs gond de elsőnek mindig ugatna meg oda kapna(amit nem engedek neki))


bichon frise-m van

2011. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ma a petárdázás miatt szigorúan pórázon. Amúgy idén kb. 5x volt rajta póráz, nagyon szófogadó, 20-30 méternél távolabb még soha nem került tőlem. Ha akarnám se tudnám elhagyni:)
2011. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi póráz nélkül keverék német juhász igaz még csak 3 hónapos de szépen jön láb mellet ha kutyát lát még akkor se megy el. Nem tudom hogy létezik-e de még a petárda se érdekli fülel de megy tovább.
2011. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Faluban lakom, kb. 500 m-re az erdő-mezőtől, úgyhogy nem lenne muszáj pórázzal vesződni, de míg kiérünk a lakott területről, mindig láb mellett vezetem a kutyáimat. Egyrészt, mert ez a szabály akkor is, ha senki nem ellenőrzi, másrészt nem akarok balesetet, harmadrészt a fegyelem sosem árt.

Amint kiérünk a rétre, leveszem a pórázt, és futhatnak, amerre látnak, 1,5-2 órán keresztül, azzal a feltétellel, hogy kb. 200 m-nél nem mennek messzebb tőlem. Nagyon jól neveltek, nem kell figyelnem rájuk, ők maguk figyelnek, hogy ne tévesszenek szem elől, és egy füttyszóra bárhonnan visszajönnek.

2011. dec. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Póráz nélkül mindig, kivéve ha nagy tömegbe vagy buszon/villamoson megyünk. Nálunk az a szabály, hogy házak között szigorúan mellettem szabad jönnie, töltésen, parkokban engedélyre mehet játszani. Malamutom van.
2011. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Beagle, és az utcán pórázon megy, parkban, erdőben, szántáson meg póráz nélkül. A pár méteres körzetemben marad, ott szaglászik, rohangál.

A másik kutyám nem régóta van nálam, őt még nem merem elengedni.

2012. jan. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!