Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van nekem egy bolognese 3...

Szintia27 kérdése:

Van nekem egy bolognese 3 éves, kislány kutyám. Állandóan gyulladt a füle vakarja a száját! Az állatorvos azt mondja fajtajellemző de én ezt nem hiszem. Amit felír neki gyógyszer az soha nem hat. Valaki esetleg tud segíteni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 03:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok de esetleg vidd el egy másik állatorvoshoz!
2012. jan. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd másik orvoshoz, a mostanira inkább nem mondok semmit. A szájvakarás nem tudom mitől lehet, de a gyulladt fülnek sok oka lehet.
2012. jan. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem volt néhány éve egy törzskönyves beagle kanom. 8 évet élt, mert el kellett altatni. Egész életében fájt a füle! Hiába vettünk neki majd' 20 000Ft-os gyógyszereket s, semmit nem hatott. Szegény, állandóan rázta a fejét, az orvos sem tudott vele mit kezdeni. szóval, van olyan, hogy nem lehet meggyógyítani, mert egyszerűen annyira hajlamos rá, hogy semmi nem hat...


Remélem, a te kutyusod meggyógyul minél hamarabb!

2012. jan. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehogy félreértsétek! Nem a fülfájás miatt kellett elaltatni. (ezen az oldalon minden lehetséges...)
2012. jan. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van bolognese-m. Neki nem gyulladt a füle, de a fülzsír nem tud rendesen kifolyni a sok szőr miatt, amitől begyulladhat. Vidd el egy rendes orvoshoz, és kérd meg, hogy takarítsa ki, és tépkedje ki a belsejéből a szőrt. Amikor nézitek együtt a tévét, vagy kefélgeted, fordítsd ki a füleit, hogy kapjon egy kis levegőt.

A pofa vakarást hogy érted? Az enyém akkor dörzsöli a pofiját, amikor házi kosztot kap, és bele ragad a szőrébe. Akkor evés után próbálja letakarítani. Egy kis pofi mosással ez orvosolható.

2012. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézd a fül gyulladás lehet attól is mert nincs kinyomva a bűzmirigye és e miatt begyulladt neki(egyébként nem kellene kinyomni ha ő maga vécézés közben ki tudná üríteni) ill. attól is lehet hogy nagyon sok a fül szőr(megfelelő szellőzés hiányában begyullad)amit kutya kozmetikus szépen ki tud szedni.de bármilyen meglepő még a helytelen táplás miatt is lehet.lehet hogy olyan tápot kap amire így reagál.mit eszik?mert ha rendesen ki van szedve a fűl szőr és nem gyulladt a bűzmirigy és hypoallergén tápot kap akkor gyakorlatilag nincs igazán ok rá hogy miért gyullad be neki.olyan nincs hogy ez fajtára jellemző legyen.olyan van hogy fajtára jellemző hogy kedves,könnyen nevelhető de olyan hogy fajtára jellemzően beteg szegény olyan nincs mondhat bárki bármit.az más kérdés hogy hajlamosak bizonyos betegségekre de ezeket oda figyeléssel és megfelelő helyes táplálással ki lehet küszöbölni.Nekem egy lassan 4 éves havanesem van de nem folyik a szeme(bár ez nem annyira a helyes tartáson múlik,bár könnycsatorna átmosással javítható akinek ez a gond felmerül),nincs gyullad füle,bűzmirigye és nem allergiás.a száj vakarás meg lehet azért van mert fogköves és begyulladt az ínye és fáj neki.ezt néztétek?mert ha fogköves egy ultra hangos fogkö leszedéssel egyből helyre hozható.
2012. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a sok választ! A kutyusomnak rendszeresen van nyomva a bűzmirigye ez szerintem nem. A füle rendszeresen van tisztítva és szőrtelenítva.. A táplálás junior tápot eszi csak meg semmilyen másik tápot nem nem eszik konzerv kutyakajákat csak száraz tápot meg házi kosztot( csont,hús,általában)A fogai nagyon szépek azzal szerintem nincsen baja... A szája alsó részét vakarja és már sebesre kivakarta mintha álalndóan viszketne neki ez van a fülével is azt vakarja...
2012. jan. 9. 12:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Csontot SOHA ne adj neki mert szilankosra törik és ki szúrja a belét!!!!A száját meg vakarhatja attól is mert allergiás valamire.akar pollenre,atkara vagy bármire! Csináljátok allergia tesztet! A buzmirigyet
2012. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg orvossal nyomasd ki belülről is mert csak akkor lehet igazán kinyomni.minden más csak lényegtelen próbálkozás.
2012. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!