Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg?

Hogyan tanítsam meg?

Figyelt kérdés

Van két keverék kutyám. 2évesen fogadtam őket be.

Nagyon neveletlenek. Mikor nyílik a kapu kiszaladnak és kb 10perc rohangálás után jönnek vissza.

Mikor viszem sétálni mindig húz az egyik. Neki vettem Haltit azzal már jobban megy. A másikat el se lehet vinni mert annyira menne hogy egy nyakörvet már elszakított és elszaladt. Utána persze mikor vissza indultam jött velem vissza.

A behívást is megszeretném nekik tanítani meg hogy ne menjenek ki a kapun.

Aki tud az adjon tanácsokat köszönöm!

(Ha van helyesírási hiba akkor azért bocsi, de siettem.)


2012. jan. 8. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ismernek el téged falkavezérnek. Írhatnák most egy több millió karakteres fogalmazást, helyette inkább figyelmedbe ajánlom ezt a könyvet: [link]
2012. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

2napja vannak nálam. Szóval még nem is igazán ismernek szerintem.

De lehet alapból szökős kutyák, azért voltak az utcán mikor befogadtam őket.

2012. jan. 8. 11:44
 3/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Most írtad, hogy neveletlenek. Hát neveld meg. Kutyaiskolában megtanítják hogyan kell.
2012. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A halti is megoldás a húzás ellen, de még jobb, ha megpróbálod megtanítani pórázon sétálni. Amint megfeszül a póráz (még jobb, ha akkor, amikor a kutya megelőz téged, de kezdetnek talán a húzás orvoslása is elég) megtorpansz, villámgyorsan sarkon fordulsz és elindulsz a másik irányba. A kutyát ne várd meg, hanem ha nem követ azonnal, egyszerűen rántsd magaddal (a nyaka azért ne törjön ki). Ha megint húzni kezd, megint fordulás. Közben ne dicsérd, ne szidd, ne is szólj hozzá. A jutalom az, ha haladtok.


A behívás: itt egy jó cikk róla [link] Az udvaron gyakorold először, rövid távon (pár méter), magas, kedves hangon hívogasd őket, le is guggolhatsz. Ha jönnek, túláradóan dicsérd meg őket. Ezt aztán lehet még tökéletesíteni. A másik módszer, ha pl. sípszóra betanítod őket. Sípolsz, és jutalomfalatot adsz nekik. Síp, kaja, síp, kaja, sokszor, később már remélhetőleg az udvar bármely zugából előfutnak a síp hallatán. Rengeteg gyakorlás kell, főleg ha fiatal korukban nem tanították meg őket. Foglalkozz velük külön-külön.


A kapu: megint külön dolgozz velük. Egy üres műanyag palackba dobálj bele pár kavicsot, hogy jól zörögjön. Nyisd ki a kaput, csak annyira, hogy szükség esetén el tudd állni a kiutat. Ha a kutya ki akar menni, zörrentsd meg a palackot, hogy megijedjen. Ha mindig, amikor kidugja a fejét a kapun, ezt csinálod, akkor előbb-utóbb remélhetőleg le fog tenni róla. Ha így már megy, hagyd nyitva a kaput, és ha kifelé kacsingat, vágd oda a palackot a lába elé. De ha ennyire szökősek, lehet, hogy egyszerűen oda kéne figyelni, hogy ne legyen alkalmuk megszökni.


Csináld velük végig a szokásos falkavezérséges lépéseket, mert hiszen 2 nap után miért hallgatnának rád? Bizonyítanod kell előbb, hogy Te vagy a góré a házban, ők pedig, ha itt akarnak maradni, megadással és engedelmességgel tartoznak neked.

2012. jan. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A kapunál már annyival haladtunk hogy eléjük állok és lépkedek akkor ők tolatnak leülnek és várnak. De néha még kiakarnak futni. És ez olyankor a legrosszabb amikor sietek valahova.

Kutyaiskolát csak nyáron tudnám csinálni.

A síposat kipróbálom.

Köszönöm az eddigi válaszokat.:)

2012. jan. 8. 12:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Milyen sípot lenne jó venni?
2012. jan. 8. 12:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Bármilyet, akár hagyományos sípot, amilyet az edzők szoktak fújkálni :) akár ultrahangos kutyasípot. Szerintem előbbi talán messzebbre hallatszik, az ultrahangos meg nem zavarja annyira a szomszédokat, de ezt meg a kutyákhoz kell "hangolni" (ember számára is hallható frekvencián (is) szól). De ha tudsz fütyülni, az is tökéletes, és ingyen van. :)
2012. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit: ha félsz, hogy eltépik a nyakörvet vagy kihúzzák a fejüket, akkor a szokásos nyakörvön kívül tegyél rájuk egy láncnyakörvet is, fojtót, ugyanarra a pórázra kapcsolva, de úgy, hogy alapjáraton ne húzza a nyakukat, csak lazán lógjon. Ebből nem tudják kihúzni a fejüket, és ha a nyakörv elszakad, még mindig ott a lánc, ami megtartja őket. Problémás, szökős, húzós kutyákat mindig így sétáltatok, és volt már, hogy jól jött.
2012. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Fütyülni nem tudok. Akkor egy ultra hangos sípot beszerzek.:)

Lánc nyakörvet lehet kapni AlphaZoo-ban nem?

Ja és az etetés, Royal Canin jó nekik?

2012. jan. 8. 18:39
 10/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb állatboltban lehet kapni lánc nyakörvet. Amúgy nem szoktam ajánlani, önmagában való használatra, de helyenként hasznos.


A Royal Canin egy elég jó táp, összességében jó véleményeket hallottam ról. Külön előnye, hogy sok helyen kapható. :)

Nagyon még pl. az Acana, a Josera, Belcando, Biomill, de elég jó a Dog Chow is, meg még jó pár. A jó tápok ára sajnos 1000 Ft/kg körül mozog.

2012. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!