Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy kutyát boldogg...

Hogyan kell egy kutyát boldoggá tenni?

Figyelt kérdés

Nagymamám meghalt és ránk maradt a kutyája. Golden retriever fajtájú. Bérházas kutya, már kiskutya kora óta panelben él. Szobatiszta, szófogadó semmi baj nincs vele. Viszont a családunknak soha nem volt kutyája. Egy hete van nálunk, de olyan boldogtalannak tűnik. Kap rendesen enni, napi 2x levisszük sétálni, sokat simogatom (pont ahogy mamám szoktatta). De ezen kívül nem nagyon tudom, hogyan tegyem boldoggá...:(


Kérlek segítsetek!


2012. jan. 8. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Egy ideig még ilyen lesz,gyászolja a mamádat!Simogasd,sétáljatok,idővel megbarátkozik a helyzettel.
2012. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Részvétem! Próbáljál a kedvébe járni vegyél neki játékot.
2012. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
játsz vele ,tanísd trükökre
2012. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Játsz vele minél többet, vidd sétálni kutyák közé és törődj vele amennyit csak tudsz. Esetleg tehetsz pár dolgot később, hogy erősebben kötődjön hozzád, amivel majd tudod kezelni a bánatát, de még idő kell neki. Elvesztette a gazdáját és ezzel együtt a falkáját is. Egyenlőre semmit se erőltess.
2012. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Olvass utána a kutyatartásnak, a falkavezérségnek legfőképp. Napi három séta egyébként az ideális a kutyának; képzeld csak el, milyen lenne, ha neked kéne 12 óráig tartogatni minden pisit meg kakit... Neki sem tesz jót, idősebb korára vizelettartási problémái is kialakulhatnak a kevés sétálás miatt. Szóval kell egy reggel korán, egy valamikor délután, és egy késő este, minél közelebb a lefekvéshez, hogy éjszaka se kelljen sokáig tartogatnia.

És ami a legfontosabb most neki: ne sajnáljátok. Ő nagyon hamar túllép majd a gyászon, ha nem tukmáljátok rá, hogy ő bizony egy szegény, sanyarú sorsú, sajnálnivaló kutya.

2012. jan. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Éreztesd vele az őszinte szeretetedet...
2012. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az állatorvos szerint egy jó ideig ne változtassunk a szokásain, mert elég neki az új család és az új hely, ezért visszük csak napi 2x le. Vettünk neki 1 új játékot, de a sajátjaihoz sem nyúlt eddig hozzá. Ha leviszem akkor egy bottal jól el tudunk játszani, de ha hazahozom megint olyan szomorkás lesz.

Mozogni amúgy sem bír már olyan sokat mert öreg kutya. A csípője már beteg. A doki azt mondta, hogy mamámmal még ősszel azt beszélték, hogy tavasz végén kap egy csípőprotézist.

2012. jan. 8. 17:53
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Na, az egyetlen értelmes válasz (látom) le lett pontozva. Ezt nem igazán értem, no de mindegy.


Így van, a kutya nem gyászol. Ha egy falkatagot elveszít (akár halál, akár költözés, bármi miatt), nagyjából pár napig "keresgéli", de aztán ez a kereső érzés elül a kutyában és túl teszi magát rajta igen hamar.


Szerintem ennek a kutyusnak most az a nehéz, hogy a szó szoros értelmében új falkába került. Legalább pár nap, mire beilleszkedik, megtalálja a helyét.


Mivel még nem volt kutyátok és abszolút 0 kutyás tapasztalatotok van, én is ajánlanék egy falkavezérségről szóló könyvet vagy online olvasmányt. Ez az alap. Például Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyve. Rövid könyv, két nap alatt el lehet olvasni. Viszont nagyon hasznos. :-)


Én úgy gondolom, egy kutya akkor boldog, ha a (legfontosabb) három igénye ki van elégítve:


1. Kutyasétáltatás (nem csak egészségügyi, hanem olyan hosszú séta, ahol levezetheti a fölös energiáit és találkozhat más kutyákkal is)

2. Szeretet (simogatás, nem etetés!)

3. Nevelés (nem tanítás, nevelés, a kutyának szabályokra is szüksége van, ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen lelkileg, például, nem ehet az ebédlőasztalról, és miközben ti esztek, nem etetitek a kutyát az asztalról...stb).


Ezek mellett fontosnak tartom az egészséges táplálkozást. Itt gondolok prémiumtápra (ha meg tudjátok fizetni), vagy olyan házi kosztra, amit bátran ehet a kutya is (nem agyonfűszerezett ételek. A kutyának tökéletes a főtt hús rizzsel és zöldséggel, pl.: répa, borsó...stb).


Legyen egy állandó helye a földön, ami elég puha és kényelmes (nagykutyáknál fontos az izületeik miatt), ahova el tud vonulni és biztonságban érzi magát, ettől máris kicsit otthonosabban fog mozogni.


Egyébként kérdező miből gondolod, hogy boldogtalan? Ha nem csóválja a farkát, az nem feltétlenül jelenti a boldogtalanságot. Sőt. Inkább azt jelenti, hogy nem túl izgatott, inkább nyugodt. Vagy mit csinál, amiért boldogtalannak látod?

2012. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hm. Ha már nem annyira mozgékony a kora miatt, akkor én az úszást javasolnám. Bár most a hideg idő nem engedi, de ha jön a tavasz/nyár, akkor mehettek úszni valahova. A Golden Retriever egyébként is úszós fajta, idős kutyáknak meg kitűnő mozgási lehetőség az úszás, mert nem megerőltető, viszont nagyon élvezik.


Esetleg ha legközelebb mentek sétálni, és játszik egy-egy bottal, hazavihetnétek egyet. Lehet, hogy azzal a lakásban is játszana. :-)


És tanítgathatnál neki olyan trükköket, ami erőlteti meg a csípőjét. Mondjuk, hogy bökje meg azt a tárgyat az orrával, ami a kezedben van, adjon pacsit... ilyesmi. Az ilyen agyi aktivitást igénylő tanítás lefárasztja a kutyát és szerintem boldoggá is teszi. A kutyák nagyon szeretnek a gazdájuk (falkavezér) kedvében járni, erre tökéletes lehetőség a trükköt tanítása, majd gyakorlása. Online el lehet olvasni a 101 kutyatrükk című könyvet, azt nézd meg.


Arra figyelj oda a tanításnál, hogy naponta csak 2-3 alkalommal tanítsad és a tanítás folyamata ne legyen hosszabb 10-15 percnél, mert nagyjából ennyi ideig tud tanításra koncentrálni a kutya. A tanításhoz használ könnyen lenyelhető, puha jutalomfalatot, amit nem szokott kapni egyébként sima evési célzattal. Például sajt, virsli. És a tanítást akkor érdemes befejezni, mikor egy feladatot sikerült végrehajtania a kutyusnak, így pozitív befejezése lesz, a legközelebbi alkalmat is nagyon fogja várni. :-)

2012. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztam le a válaszolókat...:(


A könyveket leírtam, majd holnap utánanézek.


Tudom, hogy a tapasztalatom hiánya volt, de abból következtettem arra, hogy nem boldog, hogy nem csóválja a farkát..:P

A kutya elég szófogadó anno papám megtanította mindenre. Ül, fekszik, pacsit ad, nem fekszik ágyba, zebra előtt megáll, leül, pórázon vihető. Amúgy nagyon barátságos kutya, egy időben szerették volna elvinni terápiás kutyának is, de végül nem vitték el.

Ha kiviszem a futtatóra akkor elrohangál magának, ha futok velem fut, bot után szalad, visszahozza stb. Ha hívom mindig odajön hozzám.

Világ életében tápon élt, így ezt nem is szeretnénk megváltoztatni.

Engem csak az érdekelt főleg, hogyan kell egy kutyát boldoggá tenni.


A napi séta is megvan. Reggel, este közel 45 percet van a levegőn, füves területen. Ahogy észrevettük nem is bír többet, mert már elég fáradékony. Reggelente még ugrál, futkos, de este már elég komótosan mozog az öreg lány...:)

2012. jan. 8. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!