Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÉRV! Mik a lehetéges opciók?

SÉRV! Mik a lehetéges opciók?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kaptam egy kismopszot ajándékba, és köldöksérve van. Nem tudom, hogy mennyire súlyos, kb olyan borsónyi nagyságú. Az előző gazdija azt mondta, hogy szerinte nem súlyos, és műteni sem kell, mert volt egy kutyájuk akinek kiskorában nagyobb volt, és nem műtették elmúlt neki magától mire felnőtt. Azért holnap megmutatom az állatorvosunknak. De mit gondoltok? Esetleg volt valakinek sérves kiskutyája? Izgulok nagyon, kérlek írjatok!
2012. jan. 8. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, ez elég gyakori dolog.

A leírásodból ítélve elég pici a sérv. A legtisztább, ha megoperáltatod, ami kb. 5 perces kis műtét (tenyészteni utána persze nem ildomos, mert tovább örökíti). A mi mopszunk is sérves volt annak idején, nekünk azt mondták, hogy amíg a műtétre várunk, naponta párszor a kis kidudorodó sérvet óvatosan próbáljuk visszanyomkodni, nehogy kizáródjon (vagyis összenőjön mögötte a hasfal). De ha kizáródik, sem tragédia, inkább csak szépséghiba, és sérülékenyebb, mint az ép hasfal, de együtt lehet vele élni.

Keress rá ezen az oldalon a sérvre: [link]

2012. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez nagyon hasznos válasz volt, ment is a zöldkéz.:) Megnyugtattál. Semmiképp nem tenyészetném, mivel törzskönyve sincs, és amúgy is ivartalanítani szeretném ahogy leszállnak a heréi. Ez kb még 2 hónap. Vajon várhatok addig a műtéttel, hogy ne kelljen kétszer altatni szegénykémet?
2012. jan. 8. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Nos, nem vagyok állatorvos :) de szerintem, mivel mopszról van szó, akiknek úgyis zűrös az altatása, nyugodtan megcsináltathatod a két műtétet egy piszkos kézzel. De a helyedben erről megkérdezném az állatorvosodat, gondolom, úgyis hamarosan aktuális valami oltás vagy féreghajtás. Ő tud szakmailag megalapozott választ adni.
2012. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 hónapos német juhászunknak is van köldöksérve. A doki azt mondta, hogy ezzel nem kell foglalkozni, de ha ivartalanítani akarom, akkor együtt megcsinálja a kettőt. Csak akkor kell műteni, ha lágyéksérve van. A doki szerint a vemhességben sem akadályozza.
2012. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi a macskánkat vittük műtetni heréléssel és köldöksérvvel együtt,így csak 1x-es trauma volt :)
2012. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!