Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdő FR/DH? Mi éri meg...

Kezdő FR/DH? Mi éri meg jobban? Opciók a részletben!

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy felállítok egy többopciós sorrendet, az első vásárláshoz, ehhez kérnék segítséget véleményben. Sajnos a hazai piac szűkös, elavult, és maga a kategória nem egy olcsó mulatság, de úgy vagyok vele, hogy inkább veszek egy biciklit több pénzért, mint félévente szemetet.


Felhasználási célok:

aszfalt+terep (60-40%)

sík, rossz utak, salak, vad terep hegyre fel-le

napi átlag 30km, max 90km egyben


Elvárások:

-strapabíró legyen, ne kelljen cserélgetni javítgatni havonta (takarítás, olaj, és hasonló karbantartás más)

-kényelmes legyen (nem akarok gerincsérvet, ízületi kopásokat 5 éven belül)

-15-18cm rugóút

-állítható(legalább 2szintes+merevíthető) rugózás

-első váltó nem kell

-olcsó/árteljesítmény kategória, max 700E


Megjegyzés:

sajnos bicikliépítéshez nincs tapasztalatom az alkatrészekben, és nem akarok 2 biciklit venni azért, mert vad terepre is járok, tehát merevíthető rugó alapkövetelmény, és tudom hogy nehezebb hajtani úton, meg magyar viszonylatokban inkább xc/am, de ez nem érdekel, alsó kategória FR


Lehetőségek:

1.veszek egy kezdő FR/DH biciklit, ami gyenge, de legalább olcsó és megpróbálom megkímélni

2.várok és több pénzt gyűjtök egy minőségi, terhelhetőre


Kiszemeltek:

0.UMF freddy 1 - olcsó használtan, húzós, hogy érdemes egyáltalán?

1.UMF freddy 2 - olcsó bár újonnan lehet nem éri meg az árát rövidtávon kezdőnek

2.Kona coiler - olcsó használtan meglátjuk meddig bírja

3.Haibike zone - középfelső árkategória, rosszat még nem hallottam róla, feltehetően hosszútávra

4.Kona egyéb, vagy más márka is jöhet


Amik nem tetszenek:

giant, mongoose, specialized, Kona egyéb szériái határeset

nagyon nehéz olyat találnom egyáltalán, amivel meg tudnék elégedni, eddig felépítés szempontjából a haibike áll legközelebb az elképzeléseimmel, talán a himba lehetne kicsit nagyobb.


Most ennyi jutott eszembe, kíváncsi vagyok véleményekre, saját vagy mások tapasztalataira, esetleg bikemag és testbikon kívüli biciklis infóoldalakra.


2011. nov. 6. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Specializeddel kilőtted a legjobb gyártót. Ha 700E-t szánsz rá akkor már vehetsz egy profi gépet is.
2011. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegyük fel nyitott vagyok rá, melyiket ajánlanád azok közül? Nekem egyiknek sem tetszett a szerkezete.
2011. nov. 6. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:

DEMO 8 II Az egyik legjobb.

Big Hit 3

Vagy legyen Cube Hanzz Pro

Vagy Szintén Speci Demo 8 I, SX Trail I

2011. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Specialized BigHit FSR 3 ez még a talán kategória, de ennek sem tetszik egyszerűen a szerkezete, nem ülnék fel olyanra amit nem szeretek.

cubeon pont azon gondolkodtam hogy ha nem zavarna akkor ezt választanám, de az sem tetszik.


Sőt, még a haibikenak is lehetne kicsit hosszabb a himba vége, és kicsit nagyobb az első tárcsa, de hát ez van. Hamár itt tartunk a freddy 2 jobban adja azt az elképzelést amire vágynék. mondjuk nagyobb nagyobb első koszorúval...


feltételezem ilyen nem is létezik, vagy csillagászati áron

2011. nov. 6. 20:08
 5/6 DédNagyapád válasza:
Merida Math-s rol nem gondolkodsz??
2011. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire gondolsz, semmit nem találok róla neten, max a matts-et ami merev vázas.
2011. nov. 8. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!