Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a kutyámmal, hogy az apport fa nem játék?

Figyelt kérdés

Apportra szeretném tanítani a kutyámat , imád labdázni.Az a problémám , hogy játéknak veszi az apportfát és szaladgál vele fel-le az udvarban , rágogatja , dobálja.Hogyan tudnám rávezetni arra , hogy ez nem játék ? Ha kérem odahozza nekem , de elköpi előttem az apportfát.

Olvastam a kényszer apportról, az egyenlőre még szóba sem jöhet hiszen még nem tudja mit várok el tőle.

Van valami ötletetek ? Egy németjuhász keverékem van.



2012. jan. 9. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az apportfa játék! így kell tekintsen rá a kutyád, különben sosem lesz elég lelkes és pontos a munkája!


nem baj az, ha élvezi az apportfás munkát, de gyorsítsd fel visszafelé, mutass neki másik apportot például.

eldobod a fát, aztán ha nem jön első szóra egyenesen, gyorsan hozzád, akkor mutasd fel a másik játékot, és dobd el a hátad mögé. elsőre valószínűleg ott fogja elejteni a fát, ahol éppen van, de fokozatosan felépítve el lehet jutni odáig, hogy a labda csak akkor repül, ha a fát már odahozta. a gyorsításra szokták használni azt a trükköt is, hogy a labdát láb között dobják, hogy a lábaid között fusson érte, ezt itt is tudod használni. illetve átadáshoz szoktasd rá, hogy felugorjon rád a fával a szájában. lehet, hogy először labdával kell rászoktatnod, lényeg, hogy felugorjon. utána jön csak az, hogy szabályosan beülteted magad elé.

2012. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
47%

még nem tudja mit várok el tőle


Akkor szegény honnan tudná, mit csináljon vele? Egyébként az előzőnek igaza van, az apportfa játék. Csak a szabályait nem ismeri még.

2012. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Köss madzagot a fára. Amikor rágogatni kezdi, apró mozdulatokkal meghúzogatod. Ha nem fogja rendesen, ki tudod rántani a szájából. Akkor gyorsan magadhoz húzod a fát és újra adod neki.

A nyugodt fa tartást amúgy is ülő helyzetben tanítjuk. Megfogja és tartja előtted, aztán ereszti.

2012. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első:

Az a baj , hogy amit leírtál már próbáltam , ide is hozza nekem a fát mint írtam de szinte azonnal el is köpi mikor szembe kerül velem , valamint idefelé jövet rágogatja a fát.Csináltam már vele a madzagos dolgot is , valamennyit javult a dolog , rájött arra ha a közelében vagyok nem rághatja mert elveszíti a fát , de amint messzebbre dobom tőlem visszafelé játszik vele.Igazából azt szeretném elérni , hogy úgy tekintsen rá mint a hurkára (amit szépen megtart) , és ne pedig úgy mint a labdára amit kedvére rághat.

Egyébként a labdával tudom jutalmazni mert nagyobb érték számára mint az apportfa , lehet hogy ebből is adóik nála a gond.

2012. jan. 9. 13:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is zsákmány mániás, mi is szenvedünk az apporttal. Én klikkerrel tanítok, de az a gáz, hogy motiváltabb a zsákmánynak nézett apportfára, mint a kajára. Annyit tudtam segíteni a szitun, hogy elkezdtem formálni az apportot, és valahogy formálás közben tök más lelkiállapotban van, ott konkrét kihívás volt neki, hogy a szájába vegye, tehát elsőre ezzel leállt a játszásról.

Ugye elvileg a végéről tanítod az apportot, tehát első körben azzal kellene foglalkozni, hogy előtted ülve tartsa a fát, ha az meg van, akkor szinte kész is az apport, hiszen ha játszós a kutya, akkor behozni úgy is befogja, csak a vége a lényeg a szép beüléssel.

Én úgy kezdtem formálni, hogy ülve a két térdem közé szorítottam a fát, és azzal kellett dolgoznia. Most ott tartunk, hogy ugyan nem túl stabilan, mert bele-bele rág, de egy 5-6 mp-et tartja ha ülök, felállni még nem kezdtem el :)

2012. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és hozzá még annyit, hogy szerintem az apportfa nem játék. Az apportfa munkaeszköz, azt fogni kell, tartani, parancsra ereszteni és ha ügyesen csinálja, utána kap játékot is. De én azt az elvet vallom, hogy az apport az rohadtul nem játék.
2012. jan. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az apportfa játék. Ha nem annak tekinti a kutya, akkor már kényszerből dolgozik. A kutyakiképzésnek épp az a lényege, hogy te határozod meg a játékszabályokat, azaz hogy melyik játékkal milyen parancsra mit kell csinálni.
2012. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 13:01

Mennyi ideig csináltad pl a madzagos módszert? Mert az nem úgy működik, hogy elkezdek egyféle képen tanítani, aztán két hét után még nem tökéletes, akkor keresek újat.

Visszafelé , rágásnál kell igazán a madzag. Hiszen, ha mozgatod a fát, erősebben fogja, mert elveszítheti.

2012. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A madzagost úgy csináltam hogy megfogtam a pórázt (hogy ne távolodjon el) és a madzagot, mikor elkezdett rágni kirántottam a szájából az apportfát.Kajával ilyenkor egyáltalán nem motiválható , mert annyira zsákmányos hogy csak a labda érdekli(az eresztést is csak másik labdával tudtam neki megtanítani).

Egyébként egyet értek az egyik hozzászólóval miszerint az apportfa nem játék, és nem kényszerből csinálja hanem jutalomért ami a labda.Egyébként a rágásra kitaláltam valamit amit majd kipróbálok , az elköpésre kellene még valamit kiötleni :)

2012. jan. 9. 13:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Az elköpésre nem kell "valamit" kitalálni. Már kitalálták. Külön kell tanítani a tartást, behozást és az engedést.
2012. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!