Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutyám már rég nem...

A szuka kutyám már rég nem tüzelt az baj?

Figyelt kérdés
május végén vagy júniusba tüzelt azóta nem vgy nem láttam de mivel panelba lakunk és felmehet az ágyamra mindig látom ha tüzel de most semmit nem láttam, ez baj vagy normális egy idős kutyánál?? 10éves bichon
2012. jan. 9. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
10 évesen már nem úgy működnek a hormonok, ahogy fiatal korában. Én azért mindenesetre megnézetném dokival, nehogy valami daganat, vagy gyulladás legyen a háttérben.
2012. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
most délután elég sokat nyalta ott lehet most fog neki megjönni 1-2 hétig várok ha nem jön meg neki akkor viszem dokihoz..
2012. jan. 9. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha megbeszélnéd a dokival az ivartalanítás kérdését. Egy 10 éves kutyánál sem késő még, sőt erősen ajánlott (a mai altatószerek sokkal biztonságosabbak, sokkal kevésbé terhelik meg a szervezetet, mint a régebbiek). Idős kutyáknál nagyon gyakori az emlőrák, aminek rossz esetben tüdőáttétje is lehet, és a méhgyulladás, ami kezelés nélkül szintén halálos. Az ivartalanítás mindkettőt megelőzi, és a tüzeléssel sem kell bajlódni.
2012. jan. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
most sajnos elég rosszul állunk anyagilag szóval 20-25 ezret nem tudunk kiadni ivartalanításra , a másik kutyánkat aki kölyök őt akarjuk majd ivartalanítani ebben az évben ,most az idősebbet anyáék már nem akarják ivartalanítani nekem meg nincs pénzem ha lenne akkor sok idő lenne mire 20-25 ezret összegyűjtenénk, meg eddig nem volt gond tüzelésnél nem vittük kutyák közé vagy legalábbis kanok közé, nem zavart minket , kölyke is csak egyszer volt de akkor nem tudtam hogy ez szaporításnak hívják mert kisebb voltam és mindenkitől csak azt hallottam hogy egyszer kell hogy legyenek kölykei a szukának így lett is tk-s kannal fedeztettük akkor 4 évesen, de jól gondoztuk a kölyköket és mindnek lett gazdija és azóta is tartom a kapocsolatot a gazdijukkal :)
2012. jan. 10. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!