Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát ajánlaná...

Milyen fajtájú kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, a kutyának nagy területe lenne, rendszeresen vinném sétálni. Viszonylag tapasztalatlan vagyok, ez lenne az első saját kutyám, tehát 'keményebb' nevelést igénylő kutyát nem szeretnék még, félek, hogy a fejemre nőne. Külleme nem túl lényeges, bár a hosszú szőr előny. Szeretném, ha ragaszkodó lenne, de ne legyen agresszív idegenekkel, illetve ne legyen túl makacs. Esetleg vizsla?
2012. jan. 9. 19:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és 2 kikötés: golden retrievert és labradort NEM szeretnék.
2012. jan. 9. 20:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Skót juhász, vagy ónémetjuhász.

De legjobban a vizslát ajánlom. Rövid szőrű, de abszolút könnyű tartani, sportos, kell a nagy hely neki. Esetleg a menhelyen lehet találsz kedvedre valót.

2012. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Menhelyit is szeretnék majd, de most nagyon nagy álmom egy fajtatiszta, nem sznobságból, egyszerűen régóta így érzem. Akkor a vizsla jó lenne kezdőnek is? Legszívesebben azt vennék, de kicsit félek, hogy nem tudnám fegyelmezni.
2012. jan. 9. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:
A magyar vizsla egy nagyon kedves,pajkos,jól tanítható és könnyen tanul.A szomszédomnak van,de még ilyen jó indulatu,okos kutyával nem találkoztam.Azt hallottam,hogy az egyik leg okosabb kutya fajta.Èn is szeretnék magamnak,de sajnos emeletes házban lakom és oda nem való.Szerintem jól járnál vele.
2012. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köazi a választ, mindig is csodálattal néztem ezt a kutyát, gyönyörű, és hihetetlen okos, még utánaolvasok, aztán lehet, hogy beruházok egyre.
2012. jan. 9. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
A vizsla értelmes, engedelmes, pláne, ha szuka, de nagyon fontos, hogy tenyésztőtől, törzskönyvvel vegyél, mert sajnos sokan szaporítják, és ez különféle genetikai rendellenességekhez, örökletes betegségekhez vezetett. Azt viszont jó tudnod, hogy fázós, így lakásba bejárással kell tartani, és az udvaron is hőszigetelt kutyaháza legyen. A drótszőrű vizsla jobban bírja a hideget, de valamivel makacsabb.
2012. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van, a skót juhász is, a vizsla is jó ötlet. De ha a vizsla mellett döntesz, akkor feltétlen nézd meg a szülőket is, mert nagyon sokszor lehet következtetni, hogy milyen habitusú lesz a kölyök, ha felnő.

A munka vérvonalú vizslák nagyon-nagyon munkaigényesek, szerintem kezdőnek nem valók, de egy jó tenyészetben szerintem találhatsz magadnak szép "hobbi" vizslát. Okosak, kedvesek, vidámak, és jó nevelés mellett a Gazda minden rezdüléséből értenek.

2012. jan. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!