Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális dolog az új állattörv...

Zozi1111 kérdése:

Normális dolog az új állattörvény, főleg a veszélyes kutyákra vonatkozóan?

Figyelt kérdés
A törvény szerint veszélyes kutyának már az minősül, ha a kutya megharap valakit. Be kell zárni kenelbe és a nyakába kell tenni a harapós kutya táblát.
2012. jan. 10. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Nos, ez egy olyan dolog, hogy ha valaki illetéktelenül behatol a kertembe, vagy akár a házamba, én el is várom a kutyámtól, hogy megharapja... Ilyen egy jó házőrző. Nem azért tart az ember német dogot, hogy úgy viselkedjen, mint egy labrador.

Kicsikét el vannak tévedve odafent...

2012. jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Nos, ha valaki behatol a kertedbe, akkor azt általában kapásból a kutya kinyírásával kezdi. De számtalanszor ki lett már tárgyalva, hogy mért nem jó a kutya passzív házőrzésre.

Egyébként meg normális, igenis a gazda tanítsa meg azt a kutyát viselkedni, vagy pedig fizessen a lustaságáért. Felelősségtudat, az a mi nincs...

2012. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Feltételezem,hogy nem az őrző-védő kutyákra vonatkozik,hiszen akkor minden rendőrkutyával megcsinálhatják ezt.

Ez a törvény kimondottan a sétáltató ebekre vonatkozik,és arra amikor te sétálsz a parkban és a kutya gazdája nem volt képes megtanítani a kutyáját a jó nevelésre,így a kutya nekem jön,és megharap.Vagy amikor megyek az utcán,és a kertes házban élő kutya valahogy kiszabadul a portáról,és nekem jön.

Ilyen esetekben igenis járjon a büntetés.(mondjuk,én hozzádobnék egy komoly pénzbírságot is,és a kötelező kutyaiskolát is)

2012. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A törvény egyelőre csak írott dolog. Nincs megfelelő háttér biztosítva egyes pontok végrehajtására.

A veszélyes kutya elbírálására sincs még kiválasztva , ki lesz jogosult elbírálni pl.

Az egész, úgy, ahogy van ,egy összedobott szóhalmaz .

2012. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 hell-ikon ***** válasza:

Még mindig jobb (sőt kifejezetten jónak tartom személy szerint) ez(t), mintha fajtát, fajtákat bélyegeznének meg alapból és minősítenék őket veszélyesnek anélkül, hogy bármit is csinált volna az adott fajtába tartozó egyed (mert ugye volt erre is példa nem is olyan túl régen kis hazánkban és az is lehet, hogy van is még egy-egy településen).


A bírság az alap, hogy egy ilyen kutya gazdájának büntetést kell(jen) fizetnie, de erre még rájöhet az ebadó is ha bevezetik egynémely önkormányzatok, ami veszélyes kutya után akár 20.000 HUF is lehet. Nagyon jó eszköznek tartom ezt arra, hogy végre a (leendő, esetleges) nemtörődöm gazdák vegyék a fáradtságot és neveljék meg a kutyájukat fajtától, mérettől, kortól függetlenül.


Tavalyi eset majdnem a szomszédomból.

Két kaukázusi pásztor kutya szökött ki az udvarból az utcára és ott megtámadtak egy 13 éves kislány által sétáltatott, 3 éves westi kutyát. A kutya természetesen belehalt, a lány is megsérült, igaz ő "csak" azért mert védeni próbálta a kutyáját. (Biztos láttátok/hallottátok, tv, újság tele volt az esettel).

Az ügy folyománya, hogy az egyik kutyát el kellett altatni, mert annyira idegbajos volt. A másikat visszakapta a gazdája.


Kellett lennie valami alapnak, ami ezt a két kutyát ennyire antiszociálissá tette. Kezdve attól, hogy mennyire van vagy nincs kielégítve a fajta igénye, milyen nevelésben részesülhettek, stb. stb.

2012. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Semiramis válasza:
0%
Amstaffom van,gyerek mellett nőtt fel,embert sose bántott,túlságosan is szeret mindenkit,imád ismerkedni,barátkozni...a házban lakó spániel amint kilép az utcára,ész nélkül ront neki mindenkinek,mégis az én kutyám a veszélyes(?!)Ennyit az állatvédelmi törvényről.
2012. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Normális kutyád van. Akkor mi a bajod a törvénnyel? Nem fajtákat nyilvánít veszélyes kutyává. Pontosan le van írva, milyen feltételek mellett lehet minősíteni.
2012. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hell-ikon ***** válasza:

Seramis, félreértetted.

Nem a fajtát, hanem egyedet mérlegelik cselekménye alapján, hogy veszélyes-e.

2012. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hell-ikon ***** válasza:
ops, Semiramist, akartam írni természetesen:)
2012. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, szinte mindenki véleményezi a törvényt, de csak az --itt hallottam-ott olvastam---után. El kell olvasni a hivatalos formát , alaposan.
2012. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!