Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ugrálásról?

Figyelt kérdés
Van egy mudi, akivel a gazdája az etetésen kívül nem igazán törődik, 6 éves koráig szinte ki se vitték a kertből. 2 éve foglalkozom vele. A probléma az, hogy iszonyatosan ugrál állandóan. Ha hozzászólok azért, ha nem szólok hozzá azért. Ha mondok neki egy vezényszót, előbb felugrik rám és aztán teljesíti. Ha a kanok zaklatják, jön hozzám panaszkodni és persze ugrál. Ha elege van a játékból, ugrál. Sokáig küzdeni kellett vele, hogy amikor indulunk feladhassam rá a pórázt, de most kitaláltam, hogy ilyenkor lenyugszom, mélyeket lélegezek, ellazulok, halkan, mély hangon beszélek hozzá és akkor a nyugalom rá is átragad arra a pár másodpercre, amíg feladom rá a pórázt. Olvastam Jan Fennelt, Cesar Millant, van egy saját mudim is, aki tökéletesen jól nevelt, pedig nagyon domináns, nem egyszerű eset, de megoldottam. Kizárt, hogy falkavezér probléma lenne, hiszen egy olyan kutyáról van szó, aki attól összetörik, ha csúnyán nézünk rá. Az én kutyámra is ugrál, pedig az enyém nagyon nem örül neki és egyébként elég egyet halkan morognia, vagy csak ránéznie és már átadja neki a játékot, kaját stb. Szerintem az állhat a háttérben, hogy nem igazán foglalkozik vele a gazdája, viszont rájött, hogy ugrálással elérheti, hogy figyeljenek rá. Most viszont hiába hagyom figyelmen kívül az ugrálást, ugyanúgy folytatja. Talán 2 év alatt kicsit elértem, hogy egy kicsit kevesebbet ugráljon, de még mindig nagyon ugrál. A másik probléma az indulásnál produkált hiszti. Amint meglátja, hogy jövünk érte, elkezd ugatni, ráteszem a pórázt, elindulunk és ugat megállás nélkül, zeng tőle az utca. Az utca végén elengedem, fut pár kört, lenyugszik és utána már normálisan tud jönni. Van valami ötletetek, hogy mit csináljak vele?

2012. jan. 12. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Amíg nincs rendesen lemozgatva, addig valahol természetes, hogy ugrál. Ha viszont foglalkozol vele, és hallgat rád, akkor például egész egyszerűen letilthatod az ugrálásról. Rászólsz, hogy fejezze be, hátralépsz közben, és ha kellőképpen meglepődik és a földön marad, lehajolsz hozzá megsimogatni. Ha megint ugrik, megint szólsz, hátralépsz. Ha ennyi nem elég, akkor a nyakörvénél rántsd le a földre, tartsd ott és úgy simogasd. Soha ne engedd, hogy rád ugorjon, mert nem fog neki leesni a tantusz.

A hiszti valószínűleg megint csak az alulfoglalkoztatottság van, gondolom te sem viszed minden nap sétálni. Ezt is megtilthatod neki, rászólsz, vagy megrántod a pórázát, vagy raksz rá haltit, az elvileg összecsukja a száját egy rántással, úgy próbáljon meg ugatni :) De persze ettől se várj csodát, ha amúgy ilyen pörgős kutya és nincs lefárasztva.

2012. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sétáltatom minden nap, csak a vasárnap marad ki, amikor a sajátomat viszem agilityzni. Kb. 2 órát megyünk, van benne labdázás, tanulás is, meg a frizbire is próbálom rászoktatni, eddig nem sok sikerrel.
2012. jan. 12. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk elég lenne neki valószínű, ha amúgy nem lenne egész nap frusztrált, és nem te lennél neki a nap fénypontja :) Így kicsit nehezebb, viszont máris sokkal jobban hangzik, mintha csak heti kétszer járna ki. Próbáld meg fegyelmezni :)
2012. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Megpróbálom, bár eddig nem sok eredménye van, ugyanúgy ugrál tovább.
2012. jan. 13. 11:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vált be semmilyen módszer idáig akkor javasolnék egy másik módszert: ha felugrik emeld fel a lábad, a kutya a térdednek fog ütközni és visszaesik, ezt mindig tartsd be következetesen és egy idő után leesik neki hogy ha felugrik le fog esni. A mudik okos kutyák hamar meg fogja érteni, ha közben mondod neki hogy nem vagy fúj vagy barmi mást akkor összefogja kapcsolni vele hogy azt nem szabad így ha ugat akkor bevetheted a NEM fegyelmező szót. Lehet hogy ez egy kicsit morbidabb módszer, én de nekem bevált minden ugrálós kutyánál.
2012. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értem NEM te vagy a gazdája... Nekem is 3 mudim van, ismerem őket. A mudi az mudi. Ha nem te vagy a gazdája, akkor sosem lesz 100%-os számodra.
2012. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!