Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutyaruhákról...

Mit gondoltok a kutyaruhákról / kutyatáskáról /kutyacipőről?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 16:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%
Számomra amelyik kutya nem bírja télen a hideget az már nem egészséges. Itt most nem a nagyon rövid szőrű (pl doberman), és kopasz fajtákra, hanem az egyébkét hosszú szőrű, csak divatból/lustaságból félkopaszra nyírt szobacirkálókra gondolok. Érdekes itt is van lakásban tartott yorkie, akinek szépen rendben tartják a szőrét, nem nyírták le birka módra, és télen nem is kell rá "ruhácska". Olyan jól elvan a hóban, hogy öröm nézni, és makk egészséges. Soha nem értem meg mi a tökömnek vesznek emberek hosszú szőrű kutyát, hogy utána lenyírják azt ami a legszebb a fajtában, a bundáját? Annak a kutyának a szervezet arra van berendezkedve, hogy neki hosszú a szőre, így nem csoda, ha télen 10 fok alatt már fáznak. Ez nettó állatkínzás szvsz.
2009. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%
A divatkutyák sem egészségesek... A yorki nem tud egyedül szülni, a kopaszkutyának kihullanak a fogai stb... Az egészséges, és valamennyire még természetes kutyának nem kell semmilyen ruhácska...
2009. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
37%

Tény hogy bizonyos esetben szükséges a kutyaruha télen. Nekünk volt egy keverék pásztorkutyánk, aki öreg korára szinte totál megkopaszodott, ezért házilag lett neki varrva egy kabát. Mikor ráadtuk tök jól érezte benne magát, sőt még büszkén felcsapott farokkal megmutatta magát nindenkinek. :) Egyébként szerintem a túlzásba vitt öltöztetés szerintem sem jó, én biztos nem tenném nevetségesé a kutyámat.


OFF: Nem értek egyet az előző hozzászólóval. Nekünk is van Yorkink és eddig még sikerült neki egyedül szülnie...

2009. máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
71%
Talán tenyészkutyátok van? A yorki kicsi kutya, kevés kölyke születik, ezért is nehéz neki... De sorolhatnám a többi fajtát akik csak császárral tudnak szülni (van amelyiknek 90%-a!) sőt sokan már párzani sem tudnak egyedül... Szörcsögnek, horkolnak, mindenféle betegség, kidlledő szem... Nem tudom mennyire jó ezeknek a szegény kutyácskáknak élni...
2009. máj. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Azzal teljesen egyetértek hogy egy hosszú szőrű kutya legyen hosszú szőrben tartva. Elkeserítő mennyi nullás géppel lenyírt havanese, bolognese, yorkie, máltai van, a gazdik lustasága miatt. Nekem 2 havanese-em van, teljes szőrben. Ők nem fáznak télen. Viszont van az egyik ismerősömnek egy szegény kis allergiás bolognese kutyája, aki rendszeresen kopaszra vakarja magát (jó, 2 centisre), és neki viszont tényleg kell a ruha. Ha tehetnék ők is hosszú szőrben tartanák.

Ja, és én még nem hallottam olyanról hogy a yorkiek nem tudnak egyedül szülni. Kb annyiszor kell őket császározni mint más fajtát. Az angol bulldog, na az nem tud egyedül szülni.

2009. máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%
OFF A 18:17- es kommentelő vagyok. Igen tenyészkutyánk van 2 hete született neki 6 tündéri kicsinye. (3 fiú 3lány) Az viszont tény, hogy nagyon nehezen akartak megszületni...
2009. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
30%
Szegény, hát épp ezt mondtam, a császározást nem rá értettem. De biztos nem olyan típusú kutya mint mondjuk az enyém, hogy szaladgál, aztán szül este, másnap már szaladgál és dolgozik megint (magától).
2009. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
30%
Most látom... 6?????? Az rengeteg egy ilyen kicsi kutyának... :O
2009. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
63%
OFF Már kijárkál rohangászik, és ugat a többiekkel. Amúgy aggódunk is ám értük! Az anyát teljesen szétszívták főleg az első héten, de szerencsére már sokkal sokkal jobban van. Nagyon nagyon kell figyelni, hogy milyen/mennyi ételt kap (szerencsére jó az étvágya...)De most már nem offolok tovább, mert még a végén kitiltanak. XD
2009. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

de mi van ha egy embernek a rövid szőrű yorlie teccik?

a másik egy rövid szőrű csivavának vagy rövid szőrű yorkienak nem kell ruha???

2009. máj. 25. 19:27
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!