Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese kiskutyát...

Bichon havanese kiskutyát lehet kertben tartani?

Figyelt kérdés
Úgy hogy télen bevinném a garázsba, ott lenne egy kis kutyaháza, és a többi évszkban a kertben is lenne kutyaháza.
2012. jan. 12. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet bár nem javasolt. Nem erre tenyésztették ki. A kertben akarod tartani akkor inkább válassz már fajtát ne Bichon havanese-t.
2012. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem az van és bizton állithatom,hogy kimondottan szoba kutya.Utálja a hideget,esőben még sétálni sem hajlandó annyira kényes,finnyás.A szőre pedig hamar koszolódig ,állandó ápolást igényel.Olyan mint egy kis plüss kutya.Én nem tartanám kertben
2012. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Az állatorvosok szerint, ha kiskorát kezdve kint tartod, akkor -10 fokig kint lehet. Szerintem minden szoktatás kérdése. Az enyém imád kint lenni, sokszor be se akar jönni. :)
2012. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
bocsi, kiskorától...
2012. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

hát nem lesz szép látvány az biztos, egyszerűen nem erre találták ki a szőre teljesen tönkre fog menni.

Plusz társasági kutya és ebből a TÁRSASÁGI szót kell kiemelni. Állatkínzás kinn tartani, válassz olyan fajtát ami nem ennyire emberközpontú. Mert így csak a kutyát kínzod...

2012. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

A mi bichonunk kint van, bár "benti" kutyusnak indult az élete nálunk.

Ő már a második kutyánk, az első egy szálkás-szőrű tacskó, akivel kicsi korában össze engedtük játszani. 1-2 nap után be se akart jönni a házba. Azóta ők ketten elválasztathatatlanok. Bár rendszeresen visszük kutyakozmetikába, ilyenkor tényleg nagyon csúnya a bundája.

Zárt helyen (ők azért ki- be tudnak közlekedni) azon belül is szigetelt kis házban tartjuk őket. Esze ágába sincs bejönni a házba, bár a bichonok tényleg benti, szoba kutyák lennének :)

2012. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem szabad. A havanese szobakutya, társasági kutya, öleb, nevezd ahogy akarod, mindegyiknek az a lényege, hogy lakásba való emberek közé.
2012. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 20:55

Tudod, a ti bichonotok a tacsit választotta, az emberek helyett.

Ez a fajta ember mellé, lakásban tartásra lett kitenyésztve. A társasági kutya név mellet "ölebnek" is titulálják.

2012. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy tipikus öleb,nem való kertben.Igy is olyan kényes a szőre,nehéz tisztán ,rendben tartani.
2012. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Láttad már mekkora egy Havanese?? Kis csöppség, megfagy odakint, a szőre tönkremegy..És tuti beteges lenne..Megfázik, meg valamit még be is nyalhat.. Sztem kínzás egy szobakutyát kertben tartani...Főleg ilyen hidegben egy kölyköt. Nekem is havanesem van.. A hideget kimondottan utálja, állandóan remeg sétánál is. + egy séta után is nagyon piszkos lesz a szőre meg csomósodik, akkor hogy nézne ki ha egész nap kint lenne?

Puli az kicsit hasonlít a havanese-re tudtommal az lehet kinti kutya, jobban bírja. Ha fésülöd, nemfog be filcesedni a szőre sem.

2012. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!