Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyabolha emberbe belemehet?

Kutyabolha emberbe belemehet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 22:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha elszaporodik, bizony megtelepszik a lakásban és rámegy az emberre is.
2012. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ajjaj
2012. jan. 12. 22:52
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. jan. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Még soha nem hallottál ilyet? :D
2012. jan. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Ja és nem kell ahhoz a bolhának elszaporodnia,nálunk ha a kutyában egy bolha van engem az is megcsíp! :) :S
2012. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nem. Én végig abban a hitben éltem, hogy az emberbe nem megy bele, mert hogy KUTYAbolha. :D Amúgy akkor nagyon fasza... Még kiskutya és nem is szocializálodik, hogy más kutyától kapja el. Plusz kb. havonta van fürdetve.
2012. jan. 12. 22:58
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem fürdetni kell, hanem veszel szépen spot ont és rácseppented. Akkor a rákerült bolha szépen megmurdel.
2012. jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nem paráznék annyira a helyedben, 2 kutyám van több, mint 10 éve, velem is alszanak, még sose csípett meg bolha.

Legalábbis nem vettem észre.

2012. jan. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Jól van amíg nem bolhás, minek vettem volna? -.-"
2012. jan. 12. 23:07
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

1) Kutyát nem fürdetünk havonta, semmi szüksége rá. A bolhákat egyébként sem hatja meg se a víz, se a sampon.

2) Bolha ellen védekezni kell, nem pedig megvárni, amíg bolhás lesz. A bolhától könnyen férges is lehet, úgyhogy ez egy plusz indok arra, hogy tegyél rá cseppet vagy márkás bolhanyakörvet.

3) A bolha elleni védekezéssel általában együtt jár a kullancs elleni is, ami erősen ajánlott egész évben (a kis genyák sosem pihennek), mert amellett, hogy gusztustalan állatok, több súlyos betegséget is terjesztenek, amibe vagy belehal a kutya, vagy elképesztő összegeket hagyszz az orvosnál a kezelésért.


Szóval vegyél cseppet vagy nyakörvet, védekezz a bolhák ellen, ne azért, mert te is bolhás lehetsz, hanem azért, hogy a kutyád egészséges legyen.

2012. jan. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!