Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban lakó kan kutyát...

Panelban lakó kan kutyát ajánlott ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Van valami egészségügyi hátránya, ha nem ivartalaníttatom?

Igazából nem szeretném megműttetni szegényt.

Panelban lakunk, tehát esélytelen, hogy esetleg kiszökik, elkóborol és felcsinál valakit.


2012. jan. 13. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
eleve lakásban lakó állatot ajánlatos ivartalanitani, nem azért mert elszökik vagy felcsinál valakit, hanem mert mindent össze"piszkit" területjelölés miatt
2012. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ajánlatos. Szörnyű bűze van az ivaros kannak. És mikor jön a szerelmi időszak, szenvedni fog. Ti is. Ismerősöm kutyája olyankor nekiesik mindenkinek, mindennek és meg akarja hágni.
2012. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Minden kutyát ajánlott ivartalaníttatni, bárhol lakik.
2012. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor mégiscsak muszáj lesz. Köszönöm.
2012. jan. 13. 14:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Sokat rágódtam rajta, nem is a műtéttől féltem, hanem a gyógyulás időszakától, és hogy nem változik-e meg nagyon a kutya. Találtam olyan dokit, aki műtét után nem használt gallért, a kutya másnap teljesen jól volt, azóta sincs semmi baj. De legalább nem kell két méterenként megállni mert jelöl.
2012. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gréta0215 válasza:
79%
Ha a közelben van nöstény kutya,akkor igen,mert akkor biztos hogy egész nap csak ugatna!
2012. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem változik meg nagyon az ivartalanított kutya személyisége? Olvastam, hogy nyugodtabb lesz, meg ilyesmi.

De nem lesz pl egy magabiztos kutyából beszari kutyuli pl?

Szóval nem változik meg drasztikusan?

2012. jan. 13. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha panelban laktok akkor szinte egész évben lesz a környéken tüzelő szuka (egy időben néha több, néha kevesebb, de 1-1 szinte folyamatosan...), ha nem ivartalanítod a kanodat akkor egy éven belül megtanulod: hol, mikor, melyik szuka tüzel. Ez Neked is fárasztó (hát még a kutyádnak) és azokban az időszakokban amikor a telepen egyszerre több szuka is tüzel a kanok heteken keresztül folyamatosan "szerelmesek" (ingerlékenyebbek, étvágytalanabbak) ráadásul nagyobb az esélye (még viszonylag jól nevelt kutyánál is), hogy elszabadul vagy 1 pillanat alatt kámforrá válik akárhogy vigyázol is rá... ( A szukák gazdái pedig sokszor minden eszközzel próbálják távol tartani a kanokat: rúgás, kövek, botok, stb...)

Tehát ha lakótelep él a kutya akkor akár szuka akár kan (ha nem tenyészteni akarod) érdemesebb ivartalanítani.

A műtét kicsit kortól is függő(a fiatalabbak jobban viselik), de úgy tapasztaltam, hogy sokban függ az orvostól...

Jó esetben 10-14 nap alatt teljesen rendbe jön a kutya és ha továbbra is ugyanúgy gondozod (bár érdemesebb valamivel kevesebb ételt adni) akkor nem nagyon változik a természete. (Fiatalabb kutyáknál csökken az agresszív viselkedés, de öreg kanok továbbra sem fogják szeretni akiket addig utáltak)

2012. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És egy óriási érv még az ivartalanítás mellett: HA bevezetik a kutyaadót, utánuk nem kell fizetni!
2012. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen drasztikus változás nem várható a természetében, ezért nem kell aggódni. Egészségügyi hátránya pedig van, gyakrabban alakul ki náluk daganatos megbetegedés, ezért a felesleges hormonoktól jobb megszabadulni. Kan kutyáknál, kandúr cicáknál az egész nem egy nagy dolog, napok alatt elfelejti, ne aggódj. Csak jót teszel vele.
2012. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!