Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hátsó kertben lakó kutyám...

A hátsó kertben lakó kutyám kb. egy órája ugat egy a szomszéd oldaláról átlógó tárgyat (egy fóliasátor-ajtónak a fele átkandikál a kerítésen). Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Próbáltam megnyugtatni, simogattam, mutattam neki, hogy az csak egy tárgy, nem bánt... de nem nyugszik meg, fel-alá rohangál az udvarban és ugat. Szerintem már a szomszédokat is eléggé idegesíti. Valami tipp?

(Nem hozhatom be a házba mert a család nem igazán tolerálja bent az állatokat, és a szomszéddal sem elég jó a viszonyom ahhoz, hogy átpakoltassam vele a cuccait.)


2012. jan. 4. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tegéyl valamit a kerítéshez, amitől nem fogja látni azt a fóliát. Raklapot támassz oda, vagy valamit.
2012. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyugtatgasd! Azzal, hogy kedvesen beszélsz vele, megnyugtatod, ő azt hiszi, hogy megdicséred az ugatásért. Szólj rá határozottan, ha nem hagyja abba, akkor megint. Harmadjára alkalmahatsz valami enyhébb büntetést.
2012. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Neveld meg. Ha te azt mondod neki, hogy csendben kell lenni, akkor csendben kell lenni. Elvileg. Gyakorlatilag súlyos hiányosságokat érzékelek a kapcsolatotokat illetően.

Semmiképp se simogasd, amikor olyat csinál, amit nem kéne. Ezzel gyakorlatilag csak megjutalmazod, hogy ugatja azt a cuccot. Fogd meg a nyakörvét, vagy vedd is pórázra, és szépen fordítsatok hátat a sátornak. Ültesd le, és dicsérd meg, ha megnyugodott. Ne akkor, amikor ül és folyamatosan idegesen nézeget hátra, hanem ha tényleg megnyugodott. Egyáltalán ne engedd hátra nézni. Még jobb talán, ha le is fekteted, az egy kimondottan nyugodt és megadó pozíció. Ha lenyugodott, szépen indulj el vele pórázon a tárgy felé; ha újrakezdi a hisztit, határozott mozdulattal újra visszarántod, hogy háttal legyen, és kezded előről. Ezt egészen addig csinálod, amíg a kutya meg nem érti, hogy neki ahhoz semmi köze, és nem tudsz vele nyugodtan sétálgatni fel-alá a kertben anélkül, hogy akár csak ránézne a sátorra. Nem mondom, hogy öt perc lesz, de működik.

2012. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Eltakarni sajnos nem tudom, mert magasan van, nincs akkora raklapom. De a határozott rászólást kipróbálom. Ment a zöld kéz mindkettőtöknek.
2012. jan. 4. 14:57
 5/12 dizus ***** válasza:
58%
Elmondom mit csinálj a szomszéddal!Próbáld megnyugtatni,simogatni és mutasd meg neki hogy az csak egy tárgy és nem bánt,nyugodtan arrébb pakolhatja.Lehet hogy ő ettől nyugtalan lesz és fel-alá rohangál majd az udvarában és ugat de közben valószínű hogy arrébb löki azt a szart.Ez már eléggé idegesíteni fogja a szomszédokat,úgyhogy a felesége biztos beviszi a házba,bár ha a család nem tolerálja bent az állatokat,akkor kint hagyják!
2012. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Vagy egyszerűen csak odavághatsz neki egy kannát vagy műanyag flakont, amibe tettél pár követ, annak utálják a hangját. Nem kell fejbeverni vele (bár ha sikerül, az sem baj, egy normál méretű kutyának nem okoz fájdalmat egy darab műanyag), csak essen minél közelebb hozzá. Ahányszor ugat, annyiszor repül a kanna. Majd rájön, hogy nem éri meg. Sőt, ha minden dobás előtt közlöd vele, hogy "nem", vagy "csend legyen", akkor egyúttal tanítasz is neki egy fontos tiltószót, ami később még hasznos lehet, ha most összeköti a kannával. Legközelebb elég lesz csak szólni :)
2012. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:
88%
Mi lenne, ha fognál egy ollót, levágnád az átlógó részt és odaadnád a kutyának játszani?
2012. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez egy komplett 2 méteres ajtó, vázzal, amit leszereltek télire, de nem tudok levágni belőle, sem eltakarni. :D
2012. jan. 4. 15:16
 9/12 Akiteki ***** válasza:

Ja! Azt hittem lifeg a fólia.

Miért nem viszi el a jó francba onnan a szomszéd?

2012. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, biztos nem fér el neki máshol. De a kutya többszöri rászólásra elhallgatott, én meg levontam a tanulságot, hogy következetes kellene nevelni, nem úgy mint egy kisbabát (pedig annyira édes).
2012. jan. 4. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!