Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős kortól árt a...

Milyen idős kortól árt a mozgás egy kutyának?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha például megszokta, hogy mindig jön velem futni.

Valószínűleg akkor is jönne, ha már kiköpné a tüdejét.

Milyen idős kortól lesz ez káros, vagy hogy veszem észre, hogy már nem kéne magammal vinnem?


2012. jan. 13. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Mozgás mindenképp kell. Ha nem mozog nem lesz jó a vérkeringése, izomsorvadást kaphat, de ami a legrosszabb, hogy trombózist is kaphat. Idősebb korban szinte a legtöbb emlős hajlamos trombózisra mozgás hiányában, és ez ha a tüdőbe vagy szívbe jut, halálos is lehet.


A kutyán úgyis meglátszik ha fizikailag fáradt (erősen nyáladzik és liheg) ilyenkor is mozogjon, csak ne fusson hanem sétáljon.

Ez még jót is tesz a kutyának.


Ha már olyan öreg a kutya, hogy egy kevés futástól is elfárad akkor ne vidd magaddal a futáshoz, viszont sétálni mindenképp vidd el.

2012. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hülyén fogalmaztam meg a kérdést, nyilván intenzívebb igénybevételre gondoltam, mint a futás. Nem arra, hogy egyáltalán nem mozog.
2012. jan. 13. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzővel. Nekem kb. 12 éves pumim van. Azért kb. mert 11 éve találtuk és már akkor is kifejlett felnőtt kutyus volt. Az állatorvos nem tudta megállapítani a korát. Szóval rendszeresen sétálunk, a napi kötelező kétszeri kaksi-pisin kívül, ami általában kb. 1X20 és 1X30-40 perc séta, hetente legalább egyszer kirándulunk, vagy csak a mezőn sétálunk 4-6 kilométert. Nagyon élvezi és szerintem ez tartja fiatalon :)
2012. jan. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Futás is kell persze, igazából a kutyáknál nem számít annyira a kor mint az embereknél.


Nekem van egy 3.5 éves kan mudi kutyám meg egy 1.5 éves pulim, szoktam őket vinni futni néha (amúgy is szoktak futni a kertünkben) velük együtt futok én jobban bírom a távolságot mint ők és csak akkor állok meg velük amikor már nyáladdzanak meg nagyon lihegnek mert a kutya a haláláig is futna, azért, hogy ne veszítsen el. ezért figyelek rájuk.


Jót tesz nekik a futás, mert látom rajtuk, hogy jobb kedvük lesz tőle, egyre tovább bírják a futást, erősebbek, vidámabbak lesznek.

2012. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a kutyáim még fiatalok mondjuk.. ők biztos sokkal jobban bírják mint egy 15 éves mondjuk.


A szokás az maradjon mindenképp, csak más mértékkel.

2012. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 10 éves keverékem már nem szeret mozogni. Ő csak annyit fut, amennyi tetszik neki, néha pár perc, néha több, aztán jön vissza, hogy neki ennyi elég volt. Látod rajta mennyit bír és nem szabad erőltetni szerintem, de ez tényleg kutyafüggő.
2012. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Látni fogod rajta, ha már nem bírja. De az a biztos, ha konzultálsz az éves oltásnál az állatorvossal, kérsz tanácsot, átnézeted az ízületeit, ilyesmik.
2012. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!