Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt gyógyul meg...

Mennyi idő alatt gyógyul meg ha meghúzódott a gerince?

Figyelt kérdés

Rövid történet: Kistestű kutyáról van szó 3 éves. Dec 27-én este történt ez először azt hittem a lába fáj, de később rájöttem, hogy a gerince. Sajnos akkor épp nem volt orvos, de 2-3 nap után jobban lett. Két lábra is tudott állni. Utána varázsütésre megint rosszabb lett, majd másnap estére megint sokkal jobban volt pedig úgy volt elviszem orvoshoz délután. Utoljára jan 6-án pénteken lett rosszul késő este séta után. Pedig előtte már teljesen jól volt. Ilyenkor még felemelni is alig lehetett (levitelhez) mert nem találtam a megfelelő pontot hogy ne fájjon neki. Ez volt a legrosszabb. Szombaton nem tudtam elvinni délután mert nem volt a helyettes orvos csak vasárnap reggel. Kapott két izomlazítót és három szem gyógyszert amit fél-fél adagban kellett oda adnom reggel este. Gyulladáscsökkentő és fájdalom csillapító volt. A neve nem jut eszembe, de olyan mint a Carprox csak másik C-betűs.

Ettől jobban is lett 2-3 napig. De most megint vissza esett. Ugyan annyira nem fájhat neki mert mikor emelem nem ad ki hangot. Csak nem olyan élénk. Alig lehet levinni és folyamatosan remeg lent fázik, pedig nem szokott. Mondta az orvos, hogy ne nagyon erőltessem. Így mikor az első két napban két lábra állt gyorsan leültettem, de egyszer kétszer így is előfordult.


Szerintetek mennyi idő alatt gyógyulhat ez meg nála? Kicsit rossz látni, hogy ennyi ideje nem lehet vele mit kezdeni és néha esténként ő is szeretne már játszani, de inkább csak leül miután oda hozta a játékát. A hosszú sétákról meg ne is beszéljünk...

Elszeretném még vinni az orvoshoz ha vissza jött de csak jan 30-án jön vissza. Vagy elmenjek megint a helyettesítőhöz?


2012. jan. 14. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Röntgen nélkül nem tudni, mi a baja a gerincének. Az nem jellemző általában, hogy "megrántja". A remegés, fázás pedig a fájdalom jele is lehet.
2012. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De mindig csak akkor fáj neki amikor lent vagyunk? Itthon nem jellemző ez a remegés, pedig szokott mászkálni, persze nem annyit mint előtte. Azt gondoltam, hogy a fájdalom jele is lehet mert előtte mikor vittük orvoshoz itthon is remegett neki de csak hátul a fenekénél. Mert ott fáj neki. Most viszont lent az egész teste remeg. Arra gondoltam fázik, mert nem mozog eleget. De ha meg ráadom a ruhát még annyit se mozog mint amúgy szokott nem nagyon szereti.

Röntgen nincs a városban, csak másikban. Várjak szerinted 30-ig és vigyem el az orvosához (ő ha olyan van úgy is beküld a klinikára) vagy jövőhéten el kéne menni oda röntgenre? Ha meg várok addig hátha javulgat neki pihenéssel vagy nem tudom. Amíg a gyógyszert szedte szerdáig addig talán még jól is volt gondolom csökkentette neki a fájdalmat.

2012. jan. 14. 15:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Jól látod, a gyógyszer csökkentette a fájdalmat. De nem szüntette meg az okát.

Ha bízol a dokidban, várd meg. De minden rejtett csontrendszeri elváltozást csak a röntgen első soron, ami ki tud mutatni. Gerincnél még további vizsgálat lehet a festés. Fiatal a kutyád, meg fogják gyógyítani.

2012. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Sokkal jobban bízok abban az orvosban, de sajnos csak akkor jön vissza. Persze ha fontos elviszem a másikhoz is ezért vittem vasárnap is oda. Szerintem ő elfog küldeni röntgenre. Akkor még azt megvárom. Végül is enni eszik, inni is iszik. Viszont lent nem hajlandó 2-3 alkalomnál többször pisilni. A 4 már igen jó ha össze jön. Ezért leviszem egy nap többször is. Inkább lent is ha pisilt 2x leül, hogy na elvégeztem a dolgom vigyél fel.

Én is ebben bízom, hogy még fiatal 3 éves nem lehet komolyabb problémája, vagy ha igen akkor is meggyógyul. Remélem rendbe jön. Rossz már szegényt nézni, hogy egy viszonylag aktív kutyából "mi lett". Hónap végéig pedig még ez fog menni...

Még egyszer köszi szépen a válaszod.

2012. jan. 14. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit megtehetsz.... Van a Rimadyl nevű, kutyáknak készült gyógyszer. Fájdalom és gyulladás csökkentő. Ha komoly fájdalmat látsz a kutyán, neki való adagot adhatsz éjszakára, hogy tudjon pihenni. Nappalra azért nem ajánlatos, mert, ha elváltozás van a gerincen, a gyógyszer elnyomja a fájdalmat és nem fogja kímélni.

Soká lesz még 30-ka :((

2012. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ilyet hol tudok szerezni? Mert itt nincs patika sajnos. Ahhoz megint be kéne utaznom ahol a röntgen is van. Ott van ilyen állatgyógyászati patika. Netről esetleg lehet? Egyébként este tud aludni néha még nagyon is mélyen. Álmodik. Most is alszik, gyakorlatilag egész nap.

Az jelenthet valamit, hogy most a hideg falhoz feküdt a hátával? Lehet megint fáj neki? Mert egyébként nem szokott soha oda befeküdni, még nem láttam.

2012. jan. 14. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!