Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A táplálkozás mennyire befolyá...

A táplálkozás mennyire befolyásolja -ha befolyásolja- a kutya bundáját?

Figyelt kérdés
A rossz minőségű táptól sötétedhet a kutya bundája?
2012. jan. 14. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Van köze hozzá igen. Nekünk a minőségi vitaminos táptól, és leveses ételektől "ki van fényesedve" a kutya bundája!
2012. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokban. Befolyásolja a színt, a minőséget, mennyiséget, hosszat összességében a bunda egész struktúráját megtudja változtatni egy jó táp (a rossz is csak más irányba)
2012. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy van köze a szöre es a böre allapotahoz, ahogy az ember taplalkozasa is befolyasolja a böre allapotat. De a szinehez szerintem nem, azt az embernel is a pigmenttermelödes hatarozza meg.

(Amugy csak fogom a fejemet XD, ami gyakran elöfordul kutyas kerdesnel... :))

2012. jan. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen kutyáról van szó? Sok kutya a vedlés előtt kiszürkül, mattos lesz a szőre. Vedlés után az új szőr ilyenkor sötétebbnek érezhető.
2012. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem valami olyan kutyafajta, ami kivilagosodik/sötetedik teljesen normalisan bizonyos valtozasoktol, pl. melegtöl?

Gyakorikerdeses tapasztalataimbol, vagyis csak elmeleti ismereteimböl elarulom, hogy a winter white avagy dzsungáriai törpehörcsög is kivilagosodik a teli hömersekletvaltozastol a szobaban. Bövebben vagy ha esetleg hianyosan irtam, reszletesebben a "Mitöl lett vilagosabb a hörcsögöm?" kerdesnel olvashatsz.


3.

2012. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem valami olyan kutyafajta, ami kivilagosodik/sötetedik teljesen normalisan bizonyos valtozasoktol, pl. melegtöl?

Gyakorikerdeses tapasztalataimbol, vagyis csak elmeleti ismereteimböl elarulom, hogy a winter white avagy dzsungáriai törpehörcsög is kivilagosodik a teli hömersekletvaltozastol a szobaban. Bövebben vagy ha esetleg hianyosan irtam, bövebben a "Mitöl lett vilagosabb a hörcsögöm?" kerdesnel olvashatsz.


3.

2012. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen színű a kutya?

Amúgy nagyon tudja befolyásolni, pl a nagyon rossz minőségű táptól fakó, színtelen néhány kutyának zsíros is lesz a bundája (a gazdi meg ilyenkor büszke, hogy olyan egészséges, hogy csak csillog). A normális, jó minőségű táptól szép, élénk, fényes de nem zsíros lesz a kutya szőre.

Van néhány adalékanyag amit a tápokban vagy táplálékkiegészítőkben használnak és a színre vannak hatással. Pl a karotin/sárgarépa tartalmú tápok, kiegészítők a vörösességre vannak jó hatással és pl a bodzát, illetve annak kivonatát szokták használni, ha pigmenthiányos a kutya (pl winter nose, sajnos magyarul nem tudom hogy mondják).

2012. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 15:48

Váltóorr, vagy hó orr :))

2012. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ma 15:06


Mire gondolsz? Elnézést, hogy hiányos tapasztalataimat meg mertem kérdezni.


Pont, hogy arról van szó, hogy nem világosodik vagy fényes, hanem egy extrém eset következtében távol voltam 2-3 hétig és mire hazaértem azon kaptam magam, hogy sötétebb a kutya szőre, mint kiderült, rossz minőségű tápot evett, ezért gondoltam lehet valami összefüggés.


Mióta prémiumot eszik mintha világosodna.

2012. jan. 14. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!