Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatáppal etessem?...

Milyen kutyatáppal etessem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos, szuka, moszkvai őrkutyám, nagyon sovány. Mindennap reggeli előtt, kivan engedve a kertbe társával(moszi kan) futkározni. Miután ki fáradtak, csak azután etetjük meg őket (Kecsketejbe mártva kenyér vagy rizs, majd utána száraztáp külön), hogy jobban rakódjon rájuk a zsír. Majd még délután szoktak általában kapni valami zsírosabb házi kosztot. Még a kan elég jó bőrben van, de a szuka nagyon vékony. Teljesen olyan mintha nem is lenne etetve. Nem rég volt féreg hajtva, szóval nem férges. 70 cm és olyan 35-41 között mozog a súlya. Ugye sokat játszanak mert életvidám kutyusok, úgy gondolom, hogy amit megesznek egyből leégetik futással. Mit adhatnék neki/nekik enni vagy mit csinálhatnék, hogy kicsit meghízzanak, izmosodjanak? Szeretném, ha kicsit vastagabbak, izmosabbak lennének. A szukáról linkelek képet is! Köszönöm előre a válaszokat! :)


Szuka kutya (Natasa):

[link]


2012. jan. 14. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Happy Dog,Josera,Orijen ezek a tápok nagyon jók :) Egyébként tenyésztőtől van?
2012. jan. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze. Törzskönyves kutyus. De elég lassan érő típus :S
2012. jan. 14. 12:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Tudom a moszik ilyenek nekünk is volt :)2 évesen betegségben ,meghalt :(
2012. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jajj, sajnálom :/ Mi volt a baja szegénynek? :S
2012. jan. 14. 12:18
 5/10 anonim ***** válasza:
az orvosok szerint epilepszia..úgy halt meg,hogy nem volt semmi otthon,és mire hazaért valaki,addigra csak feküdt,ki lett hívva az orvos,de addigra meghalt :( elvileg meg is mérgezték és közben jött egy epilepsziás roham is..:(
2012. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
semmi=senki
2012. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mennyit tudsz rászánni a tápra?

A kenyeret felejtsd el, persze ha van fél szelet maradék azt add neki, de különben mint kutyakaja, hanyagold szerintem. A rizs maradhat főtt husival, zöldséggel, gyümölccsel (ezeket mind egybe össze is főzheted) esetleg ehhez keverhetsz 1-2evőkanál zsírt is (nem adagonként, hanem mondjuk abba amit egybe megfőzöl).Ez lehet a napi egyik étkezés, akár házikoszttal keverve, a másik meg legyen a táp vagy szárazon vagy ezt öntsd le kecsketejjel.

A tápnak pénztárcádtól függően tudom ajánlani: acana, orijen, taste of the wild, brit, arion, willowy, bosch, josera.

2012. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Royal Canin Maxi-tól szerintem beállna megfelelő súlyra.
2012. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Én kutyusom is 15 hónapos szuka 71cm és kb. 65 kg. Szerintem 2 éves korára eléri a 70-et.Minden nap kétszer adunk neki enni, fél literes tejfölös pohár a mérce és kap 1,5 pohár Royal Canin giant junior (24hónapos korig ajánlott táp, utána sima giant)+ 1,5 pohár darlingot+kalcium, izésítésnek pedig a tescoba vagy a lidlbe kapható 200ft/0,5 kg-os májkrémből kb 1 negyed tubusravalót. Ezt reggel és este. Megfigyeltünk nála olyan táplálkozási ciklust, hogy ha mondjuk 3 napon keresztül mindent megeszik "egy pofabelerakással", akkor kb 1.5 vagy 2 nap diétás időszak következik amikor a napi adagjának kb olyan 50-70%át eszi meg. Csontot nem tudunk neki adni, mivel ha azt eszik, mintha megfeküdné a gyomrát aztán akkor nem fogad el semmi neki való kaját. Persze a kolbász az mehetne neki olyankor is rudszám.

Szerintem el kellene vinned állatorvoshoz, ha esetleg még eddig nem vitted, mivel egyik kutyás társamnak is hasonló problémával küzdött a kutyája és az orvos vitamin injekciókúrát irt fel neki. Bevált... magára szedett jó pár kilót. A másik dolog amit én a képen látok, de javítsatok ki ha tévednék, úgy tűnik, mintha nem lenne neki megfelelően fejlett az izomzata. Ez számomra is nagyon furcsa, mivel moszi kan társával mindig együtt tud játszani, és az már önmagában elég "edzés" kell hogy legyen a számára.


Remélem hasznos volt a válaszom, további szép estét!


Kutyusom:


[link]

2012. febr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zoli1955 ***** válasza:

Az én moszkvai őrkutyám nem szereti a száraz tápokat, legyen az olcsó vagy drága.


Viszont imádja a Chunks in Gravy nevű kilós konzervet, kettőt is meg tud enni belőle. Szoktunk még sült csirkét (farhát) adni neki, azt imádja. Kedveli a főtt darát (tejjel, disznózsírral feljavítva). De megeszi a kenyeret is.

2014. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!