Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak a gazdájára hallgat a kutya?

Csak a gazdájára hallgat a kutya?

Figyelt kérdés

Tegyük fel megtanítjuk a kutyának az "ül" parancsot.

Ha odajön az utcán egy idegen és azt mondja neki, hogy "ül", akkor le fog ülni?


2012. jan. 14. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a kutya jól kommunikál az emberekkel és az illető jó hangsúlyban, esetleg hasonló kézjellel kéri tőle, mint ahogy ti csináljátok, akkor igen, szót fogadhat. Persze ez szoktatás és nevelés kérdése is. Én járok bemutatózni a kutyámmal, van, hogy iskolákba, ovodákba is elmegyünk, a gyerekek szokták próbálgatni a kutyák eszét (és türelmét is :) ), általában megcsinálja nekik is a trükköket a kutyám.
2012. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze. A barátnőm kutyusa megtanulta az ül parancsszót és amikor én kértem tőle akkor is leült, rögtön.
2012. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen ezt megfogja neki csinálni. De nem biztos hogy olyan nyugodt lesz pórázon mint a gazdájával. Nem biztos hogy vissza jön neki, vagy szót fogad amég nem ismerik egymást.

Biztos hogy nem úgy fog vele viselkedni mint a gazdájával. Sokkal bizonytalanabb lesz.

2012. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi egy idő után erre is trenírozzuk a kutyákat, akinél akarja a gazda. Mármint arra, csak a gazda szava a végrehajtható.
2012. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kutya 10 kérése közül az egyik, hogy ne kényszerítsük a kutyát másoknak engedelmeskedni.

Én arra tanítom a kutyámat, hogy ne menjen oda, ha más hívja, nem fogadjon el mástól kaját, és ne csinálja meg a trükkjeit, csak nekem.

Ennek megfelelően a kutya megérti, ha más mondjuk pacsit kér, de előtte rám néz, és várja, mit szólok hozzá. Ha valaki hívja, a nevén szólítja, akkor is előtte az én parancsomra vár.


Semmiképpen sem szeretném, hogy bárkivel elmenjen, aki hívja, ha nem vagyok ott. Lehet, hibás felfogás, de azt akarom, hogy várjon meg, ha a bolt előtt hagyom, míg bevásárolok, és nem hagyja magát megmérgezni.

2012. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én nem tudom mi lenne az optimális. Az nyilván nem gond ha a családtagoknak engedelmeskedik, de azért ne ugráltassa már a kutyámat akármelyik idegen az utcán :)
2012. jan. 14. 22:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Milyen módszerrel nevelitek, hogy csak nektek engedelmeskedjen?
2012. jan. 14. 22:22
 8/10 Akiteki ***** válasza:
49%

Igen, egy jól nevelt, tanított kutya így csinálja.

Egy ismerősöm munkára képzett németjuhásza az ül parancsot bárkinek megcsinálta. Ha támadott akkor is. De csak addig ült, míg meg nem mozdultál.:)))

2012. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Akiteki felugatásnál amúgyis ülni kell/helyben maradni a kutyának szóval nem hiszem hogy azért csinálta mert azt mondta neki valaki.

Több mindentől függ, hogy a kutya szót fogad-e. Elég ha már a hangsúly vagy a testtartás és a kutya már nem érti pontosan. Aztán van amelyik azért nem fogad szót mert egygazdás és nem tiszteli az idegent. Ha azt akarod hogy szót fogadjon másoknak (vagy azt hogy ne), akkor azt mindenképpen külön kell gyakorolni. Én jobban szeretem ha minden kutya csak a saját gazdájának fogad szót.

2012. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Ő nem versenyeken karra ugráló kutya volt, hanem ténylegesen őrző. Ha fogott valakit, akkor arra ülve vigyázott. Ha megmozdult az illető, akkor támadott. És kipróbáltuk több emberrel is, működött az ülés. Nekem tetszett ez a módszer, hatásosabb, mintha birkózna az illető a kutyával a rendőrség megérkezéséig.
2012. jan. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!