Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava mellé macska?

Csivava mellé macska?

Figyelt kérdés
Mivel sokszor előfordul, hogy reggeltől délutánig nem vagyok otthon, arra gondoltam, hogy szerzek a csivavámnak egy barátot, hogy ne legyen egész nap egyedül. Szívem szerint macskát hoznék, mert azt legalább biztosan tudom, hogy a macskákkal elvan, legalábbis azzal az eggyel biztosan, amelyik szüleimnél van, ám ő már egy elég öreg, nyugodt macsek, és nem törődik azzal, ha néha incselkedik vele a kutya. Attól tartok, hogy egy cicával való játszadozás azzal a kockázattal járna, hogy a cica belekap a kutyám szemébe. Ez gyakran előfordul, vagy azért ritka probléma? Vagy tanácsosabb lenne egy másik kiskutya? Ebben az esetben attól tartok, hogy nem fogadná el a kutyám, mert rettenetesen ragaszkodik hozzám, és egyébként is utálja a többi kutyát, bár a kis termetűekre nem ugat annyira. (Nyilván pici lenne az új kutya is.) Vagy amúgy ebben a tekintetben mindegy, hogy macska az új lakó, vagy kutya, ugyanúgy féltékeny lesz? A kutyám ivartalanított fiú - mellé milyen nemű kutyát lenne érdemes választani? Nagyon megköszönném a kiskutyások tapasztalatait ebben a témában!
2012. jan. 15. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Nagyszüleimnek van csivavájuk és volt(öreg volt a másik kutyus) mellette kutya is meg macska is, egyikkel sem volt gond, a mi macskánk megmutatta, hogy mi merre hány méter, és a csivava be is tartotta a szabályokat. Szerintem ha a kutyákra féltékeny ugyanolyan jó a macska is, csak majd ha nagyon nyomul a macskára játszani akkor szólj a kutyára, mert akkor szoktak a macskák odakapni. Ha odakap a macska nem kell leszidni, mert ő nem tudja máshogy kimutatni, hogy elég volt.
2012. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Egy tisztességes méretű macska ott töri ketté a csivavát, ahol a legvastagabb.
2012. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A macska kutya összeszoktatás mindig attól függ ki az első lakó. Ha kutya
2013. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok! véletlen elküldtem!

Ha kutya akkor könnyebb szokott lenni. Ha elvan a macskákkal akkor szerintem összeszoknak. Az a fontos hogy mindenképpen kölyök cica legyen! Akkor nem lesz gond. A kismacska kiválasztásánál figyelj rá hogy bátrabb érdeklődőbb természetű legyen! Ha az emberektől is fél a kutyádtól is fog. Ha mégis félne a kutyádtól mutasd meg neki hogy nem kell tőle félni de ne erőltesd. Lehet hogy a kutya érdeklődése meg foglya ijeszteni a kismacskát. Először mutass egy olyan dolgot a kutyádnak amin rajta van a macska szaga aztán ha nyugodt bemutathatod neki.

De még ha a macska van előbb akkor is össze lehet őket szoktatni ha a macska jó természetű:

[link]

2013. jún. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!