Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani olyan tenyészt...

Tudtok ajánlani olyan tenyésztőket, ahol az alábbi kölykök fajtákat 50. 000 ft alatt adják?

Figyelt kérdés

Nem szaporítóra gondoltam. És tisztában vagyok azzal is, hogy egy normális kutya 100.000 ft alatt nincs, de talán a felsoroltak közül hátha van ami olcsóbb.

Groenendael, husky, németjuhász, labrador, golden retriever, border collie. Azt hiszem ennyi, de ha valamit kihagytam majd utoljára odaírom.


2012. jan. 15. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
50 körül (inkább felette, mint alatta) jó helyről max. magyar fajtát kapsz, a felsoroltak között egy sincs, amit ennyiért normális helyről meglehetne venni.
2012. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Konkrétan nem, de esetleg keresel friss, első almos kenneleket ők olcsóbban szokták adni a kutyákat, mint a már jó pár éve működők. Vagy tájékozódsz ár ügyileg melyek az olcsóbb kennelek és tőlük megkérdezed, hogy van-e küllemhibás kiskutyájuk, vagy olyan amit visszavettek valahonnan. Ha 50alatt nem is, de akörül már TALÁN találsz.

De ha azért keresel ilyen árfekvésben, mert most nincs több pénzed, kutyát meg minél előbb szeretnél, akkor még érdemes elgondolkodni azon, hogy kérsz részletfizetést. Meg szokták engedni ha úgy látják, hogy komolyak a szándékaid.

2012. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon meg kell nézni h honnan veszed talán ami esélyes az a rajzos német juhász, mivel rentgeteg van belőle így vmiféle árverseny biztos h van. Mgenézem és utána linkelek. Egyébként mind gyönyörű fajta szerintem.
2012. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Őket érdemes lenne megkérdezned:

[link]

2012. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Nem a kutya összegétől és a TK-től lesz egy kutya tökéletes.

Menhelyen is vannak nagyon jó kutyák( köztük fajtatiszták is, akiket megbizhatatlan ex gazdik meguntak ) és nem akarom a szaporitókat se reklámozni, de ők is lehetnek ugyanolyan jó kutyák, mint a Tk-vel rendelkezők! Persze azt is meg kell válogatni h honnan veszed.

Én Tk nélkül vettem németjuhászt,( 20.000 Ft ) és jó körülmények között voltak tartva, a szülők pedig egészségesek voltak, jó idegrendszerrel rendelkeztek, és a kölykök gyönyörűek voltak, egészségesek.

Eddig soha nem kellett orvoshoz vinnem, csak amikor beoltottam! És már 3éves, hatalmasra nőtt, és a fajtájának megfelelő a jelleme és ha lenne TK-ve, szerintem kiállitásra is vihetném, mert tényleg nagyon szép, okos!

Ha kiállitásra szeretnéd vinni, akkor csakis tenyésztőtől vegyél!

2012. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60. tól kezdődik az összes felsorolt fajta jó helyről!
2012. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a félreértések elkerülése végett :

bármely fajtiszta kutya amely hagyományos módon szaporodik ,és hagyományos módon szül !a tenyésztőnek ( legalábbis a lelkiismeretes, valódi tenyésztőnek )30-60 000 .-ft-van mire eléri a 8-10 hetes kort !

állatorvosi költségek ( szüléskor,az oltások,a farkasköröm levágása ( kivétel francia fajták ),esetleg a chip,a törzskönyv csak akkor ha megveszik ! - kaja - és az előre nem látható kiadások !

és mi van ,ha a sok kölyök ami a piacon van ,nem kel el ???

hát, nem etetik őket az biztos, hiszen csak a németjuhász kölykök száma havonta sok 1 00 db !!

eladják amit lehet, persze nyomott áron ,csak hogy ne bukjanak rajta annyit , mert bizony ,csak kevés tenyésztőnek nyereséges ez a buli !

a többi kölyök meg sajnos megy a kazánba !

persze ezt nem vallják be de ez így van.

különben a kölykök kienné a tenyésztőt a vagyonából !

a mesterséges megtermékenyítéssel készült, és császármetszéssel született kölykök persze még drágábbak , egyszerűen,mert drága az állatorvos.

ezek általában kis termetű " korcs " küllemű kutyák mini,vagy toy megnevezéssel, persze ilyen a valóságban nincs, csak kreált szavak, amikkel a csökevényes kutyákat a méretük miatt szaporítják.

és még ilyen pl: angol buldog ,esetleg a :mopsz,francia buldog,stb.persze az utóbbiak néha maguktól is megszülnek, de az angol buldog nem-nem nem!

tehát ,kérdező, kapsz kölyök kutyát olcsóbban, de tudd fajtiszta kutyáknál az ár igen is döntő tényező a kutya jellemét tekintve !

persze a legtöbben küllemre vesznek kutyát, és itt rontják el a dolgot !!

2012. jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem németjuhászt már tenyészetből is kapsz ennyiért hobbi célra kell. Többieket is,ne sajnáld a telelfont telefonálgass érdeklődj a tenyésztőknél,esetleg ha a közelben van látogasd meg őket,bszélgessetek a kutyusokrol,én igy tettem annak idején és 30.e fttal olcsobban vettem meg kutyust mert megkedveltek.Nyilván nem ez a cél,de nm hátrány ez sem.
2012. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!