Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg rá?

Hogyan tanitsam meg rá?

Figyelt kérdés

már régóta azon gondolkodom,hogyan tudnám megtanitani a kutyámat,(golden)hogy kézjelre ugasson..

az a baj,hogy nem annyira ugatós,tehát játék közben nem ugat,és ingerelni sem tudom semmivel hogy ugasson..esély sincs rá.viszont ha kint az utcán járkálnak,akkor ugat,de attol félek,hogyha megdicsérem érte,folyamatosan ugatni fog.valami tanácsot tudnátok adni mivel próbálkozzak ?


2012. jan. 15. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem labim van. én úgy tanítottam meg, hogy fogtam egy adag kaját és leültem a lépcsőre. nem szóltam hozzá, mintha nem is lenne ott. mikor vakkantott egyet, vagy csak akart, egyből adtam neki a jutifalatot. :) elég hamar megértette hogy mit akarok(klikkerrel tanítottam). vagy pl az enyém a macskákat ugatja. akkor is lehet dicsérni, adni neki a falatot. csak a türelem kérdése :)
2012. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

erre nem is gondoltam.kifogom próbálni.

nem vagyok benne biztos,hogy menni fog,mert csak akkor nyulhat hozzá a kajához ha engedélt adok rá...na mindegy ! próba cseresznye :)

2012. jan. 15. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg azon dolgozom, hogy kézjelre ne ugasson...:)
2012. jan. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Golden mivoltából fakadóan gondolom imád úszni. Tavasszal-kora nyáron vidd le valami tóhoz, folyóhoz, kösd ki egy fához, és ismerősök vízimádó kutyáival játszatok a parton, folyamatosan ingerelve a kutyát, akár egy labdával, vízen úszó harapó hurkával. Ha a Te kutyád is szeretne csatlakozni, előbb utóbb nyüszíteni, vakkantani fog, ekkor azonnal engedd el pár percre játszani...előbb-utóbb rájön, hogy a hangadás a kívánt feladat, és mikor már tudatosan vakkant, akkor lehet hangjelet is hozzá kötni.

Most télen is lehet ugyanezt eljátszani víz nélkül persze :) Kikötöd a kutyát és másik kutyával játszol, közben ingerled a tiedet...folytatás a fentiek szerint.

Sok sikert!

2012. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm,ez nagyon jól hangzik !

meg fogom próbálni ! úgy sem adom fel ! :)

2012. jan. 15. 23:15
 6/8 Catz ***** válasza:

Ez szép és jó, csak lehet, hogy ezzel azt fogod elérni, hogy onnantól állandóan hisztizzen, hiszen akkor mindig megkapja amit akar.

Mert amikor kivan kötve és te játszol egy másikkal, akkor ő nem azzal fogja összekötni, hogy egy "normálisat" vakkantottam, hanem "stresszes,felizgult állapotban vagyok, de jó jön a gazdi és elenged".


Én azt tanácsolom, hogy otthon nyugodt környezetben tanuljatok. Az én kutyám úgy tanulta meg, hogy ugasson vezényszóra, hogy már bejáratott klikkeres volt. Nem kattintottam semmilyen felajánlott viselkedésére és nyögvenyelős 15 perc után elvakkantotta magát -mivan már? vakkantás-, na és erre klikkeltem :)

2012. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az enyémet úgy tanítottam, hogy labdázás közben felkaptam a labdát, mintha el akarnám dobni, és hirtelen megálltam mozdulatlanul. A kutya meg kiguvadt szemekkel figyelt, aztán ideges lett és vakkantott egyet. Rögtön repült a labda.

A másik, hogy mikor kinn vagyok vele az udvaron és látom, hogy felfigyel az utcáról behallatszó zajokra, akkor biztató, "uszító" hangon rászólok, hogy "Mi az? Ugasd meg!" Mire persze rögtön ugatva rohan megnézni, hogy mi történik, és egy idő után megtanulja a parancsot.

2012. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az én kutyám is klikkerrel van/volt tanitva,rengeteg dolgot tud,de ez eddig nem jött össze.
2012. jan. 16. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!