Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a járdaszabá...

Hogy tanítsam meg a járdaszabályt?

Figyelt kérdés
Most kezdtem szoktatni a városi közlekedéshez a kutyusomat, de nem tudom hogy kezdjek hozzá. Úgy, mint amikor azt tanítottam neki, hogy én megyek először ki/be az ajtón?

2012. jan. 13. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam,hogy megálltunk a járdánál,leültettem,és kapott egy kis virslit/párizsit mondtam neki,hogy okos vagy,miután ez ment neki,hogy megáll akkor tanítottam a balra jobbra vezényszavakra,erre ő amikor mondtam neki akkor mint az emberek körülnézett,hátha jön valaki,ezeket ugye a jobbra balra szavakkal :) mindezt kb 4 hónaposan tudta :)
2012. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először a járdát el kell különítened nála az úttól, pl. megállítod a járda szélénél és letiltod, hogy lelépjen. Ezt sokszor meg kell csinálni, különböző helyeken, hogy általánosítson és ne csak egy helyen legyen meg ez a szabály. Célszerűbb magasabb járdaszélen kezdeni, hogy még világosabb legyen a kutyának ez. Ha meg van, akkor jöhet, hogy ha te lelépsz, neki akkor is tilos téged követni a járdáról, amíg nem engeded. Utána már ha a járda szélén sétáltok, akkor is figyelnie kell a kutyádnak, hogy ne lépjen le. Ha tudja, mi a szabály, világos neki és mégis megszegi, akkor jöhet büntetés (először kissebb, ha nem veszi komolyan, akkor kicsit meg lehet tolni, stb.)

Egyébként én is teljesen klikker, jutalomfalat párti vagyok tanításnál, de ez nem feladat, hanem szabály. Ezt komolyabban kell vennie sokkal a kuytának, mint egy feladatot, ezért itt nem is szükséges a kaja.

2012. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát 4 éve 11 éves voltam,akkor meg teljesítmény volt,hogy egyáltalán megtanítottam rá :)) aztán,mivel ezt láttam a tv-ben én is ezt csináltam,és egészen 2 éves koráig a haláláig meg is csinálta!
2012. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20:59-est a jutalomfalatra írtam :)
2012. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, kutyánként változó. Én a saját tapasztalatomat írtam le. Az én kutyámnál a jutalomfalattal bevezetett szabály nem válna be, mert csinálhatok bármit, ha olyanok a körülmények, a kaja nagyon nem tudja érdekelni. Viszont egy igazán domináns kutyám van, aminek az az óriási előnye, hogy a büntetést (nem fizikai, nem leszorítás és társai!) tiszteli és bár néha bepróbálkozik, de ezek elhárításával a szabályokat így mindig betartja.
2012. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A járda előtt mindig rászólsz, hogy "állj" vagy "nem", és megállítod pórázzal. Meg fogja tanulni.
2012. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt egy másik kérdésben már írtunk róla: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2463819-jarda..


Én is úgy csináltam, mint a másik 84%-os, csak mondjuk én azért az ott maradásra rá szoktam dícsérni. Nálunk tök stabil, ha elfelejtek szólni, hogy jöhet simán ott felejtem két sarokkal odébb a kutyámat. Ha más viszi sétálni, akkor is mindig szokták mondani, hogy tök idegesítő, hogy a kutyát hivogatni kell a járdaszegélynél. Én imádom :)

2012. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, olvastam a kérdést, csak ott veszekedésbe fulladt a válaszadás, ezért gondoltam, hogy kiírok egy másikat. köszönöm a válaszokat, sok jó ötletet kaptam :)
2012. jan. 15. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!