Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám mért nem eszi meg a...

Kiskutyám mért nem eszi meg a száraztápot?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kiskutyám,mióta hozzám került próbálom táppal etetni, eleinte megette, de kb másfél 2 honapja, ha kirakom elé beleszagol és ott hagyja( reggel délben és este szoktam odaadni neki 10 15 percre ott hagyom előtte)1-2 szemet kivesz belőle, de utána nem kell neki.Tápot már váltottam egyszer de többször nem akarok,ne legyen válogatós.Szüleimmel élek még, és ha suliban vagyok vagy gyakorlaton anya szokott neki enni adni, és akármit mondok neki adni szokott neki néha szalámit vagy májkrémet virslit. Mondtam neki hogy ne tegye,mert szerintem ezért nem eszik, de már nem ad neki, és mégsem akarja megenni a tápot. Néha elkezd vele játszani, de utána ott hagyja... Félek hogy valami baja lesz, hogy szoktassam vissza hogy megegye? Meg annyit szeretnék még kérdezni, ha nagyobb lesz hogy tudom neki megtanitani, hogy tápot is meg néha házikosztot is kapjon és ne szokjon le a tápról?
2012. jan. 16. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem próbáltad még a tápot összekeverni valami finomsággal?
2012. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszer próbálta anya májkrémmel bekenve, de csak lenyalogatta és a tápot ott hagyta. Meg szeretném,ha megenné míg kicsi a sima tápot nagyobb korára meg majd vegyesen.
2012. jan. 16. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Táp+Tej jól megázik és tuti nyerő !!!!!!!!!!!!!!
2012. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én tejet csak mértékkel adnék a kutyának, de mi mindig felöntjük vízzel a kaját, hogy megpuhuljon. Amúgy hagyj ki 1-2 nap totálisan a kaját, és utána HA ÉHES akkor bármit megeszik. A fogaival nincs gond, hogy nem tudja esetleg megrágni, vagy ilyesmi?
2012. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináljuk, hogy egy üvegbe teszünk egy kevés tápot (prémium), felöntjük vízzel, vagy levessel, esetleg némi maradékot is teszünk hozzá, és hagyjuk állni, hogy megpuhuljon (és legalább a duplájára dagad, így nem is kell sok belőle, laktató).

Ha a kölyök otthagyja az ételt, vegyétek el előle és csak este/reggel, vagyis a következő etetésnél. Semmi baja nem lesz egy kis koplalástól, nem olyan, mint egy embergyerek.

2012. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nincs gond a fogaival! de megprobálom az áztatást mégegyszer,igaz már próbáltam 2-3 x ugyanugy beletúrt és semmi.. köszi a válaszokat
2012. jan. 16. 16:53
 7/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Felesleges áztatni, csak leszoktatod a rágásról.

Ha nem eszi meg 10 perc alatt, akkor elveszed. Nem könyörögsz neki, nem csinálsz jelenetet, simán elrakod.

Jutifalat semmi, két étkezés között semmi.

Ha még 5. napon sem eszik semmit, akkor valami szervi baja van.

2012. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor ide is leírom, mert már valaki ma kérdezett ilyesmit. :)

Add neki egy nagy séta után amikor egész nap nem evett. Zabálni fogja. Másik trükk hogy ha van egy kis leves, abból tenni rá, persze nem sokat, csak hogy "illatos" legyen. És még olyat szoktunk, hogy kevés konzerv kajával bekeverni. Először lenyalta a "pépet" róla, utána elropogtatta a tápot.

Amelyik kutya nem eszik, az vagy nem éhes, vagy beteg, vagy ahogy Akiteki írja valami komolyabb a baj, szervi jellegű.

Akitekinek igaza van, én se szoktam udvarolni hogy egye meg, leteszem, mondom "jó étvágyat" megsimogatom a hátát és kijövök a konyhából. Ennyi. Ha 1 óra múlva visszamegyek, és ott a száraztáp visszaöntöm a zsákba. Ha be van keverve "leves dologgal" akkor teszek rá egy fóliát és be a hűtőbe. És megkapja este ha ez reggel történt.

2012. jan. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!