Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire számít az egy kutyána...

Andi 22 kérdése:

Mennyire számít az egy kutyának ( nemtől függetlenül), hogy párosodjon? Problémát jelent e ha soha nem párosodik? Hálás lennék a válaszokért.

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyának nem számít, az ösztöneinek inkább. Én az ivartalanítás híve vagyok (hobby kutyáknál), mivel azzal leegyszerűsíted a saját és kutyád életét is. Nincsenek balesetek, nem a hormonjai és ösztönei fogják ezen a szinten irányítani.
2012. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévhit, hogy a kutyának egyszer párosodnia kell.

Én is ivartalanítás párti vagyok.

2012. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás! A problémát az jelenti, ha párosodik egy nem tenyészminőségű kutya, ugyanis az ilyen párosításból született kölykök általában a menhelyen kötnek ki. Amíg picik és édesek, könnyű nekik gazdit találni, de amikor nagyok lesznek, általában mennek a menhelyre.
2012. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A családomban van egy 8 éves szuka kutya, aki sosem párosodott, egy 10 éves kandúr, aki sosem párosodott, egy másfél éves nőstény cica, aki sosem, egy 1,5 éves szuka kutya, aki sosem, és egy 4 éves kan kutya, aki sosem. Sőt az általam ismert kutyák nagyrésze sem.


Nem okoz semmilyen problémát!


Sőt egy természetes falkában a falkatagok többsége sosem párosodik, hiszen ez olyasmi, ami kizárólag a domináns egyed joga. Az alfa páron kívül senki sem párosodik egy farkasfalkában sem, hacsak nem veszélyesen lecsökkent a populáció, mert persze a fajfenntartás fontossága azért előtérbe tud kerülni bizonyos esetekben. De egy táplálékban gazdag élőhelyen, egy relatíve népes falkában biztosan nem párosodik senki az alfa páron kívül.

2012. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sok kellemetlenségtől és betegségtől (adott esetben ráktól) tudjuk megóvni őket az ivartalanítással, hogy én is "ivartalanítási" párti vagyok.
2012. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz tőle, sőt. Ismertem egy magasan képzett német juhászt (rendőrkutyát) akit egyszer engedtek fedezni életében, és másnap nekitámadt a saját gazdájának, mert úgy gondola, hogy akkor mostantól ő a góré. Hetekbe telt, mire megint letisztázták vele a rangsort.

Amint elérik az ivarérettséget, érdemes őket ivartalanítani, nem lobbizásként mondom, hanem tényleg egyszerűbb úgy mind a gazda, mind a kutya élete.

2012. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Spániel lány kutyám 7 év alatt egyszer sem párosodott, és nem is ivartalaníttattam, semmi gondot nem okozott neki.
2012. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát
2012. jan. 16. 15:27
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

nem, nem muszály!

de szerintem (ez az én véleményem) a kutyától ne vegyük el azt, ami az övé. én soha nem ivartalanítottam egyik kutyámat se, bár igaz, soha nem is pároztattam őket. amikor a szuka tüzelt, el volt zárva a többi kantól. én meghagytam az összes kutyámat olyannak, amilyen. szerintem ezt a természet adta nekik, a mi dolgunk, hogy vigyázzunk rájuk. de ha persze nem tudod megoldani a szuka biztonságos elzárását, ivartalanítsd!

2012. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!