Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszúszőrű kutyám tépi a...

Hosszúszőrű kutyám tépi a szőrét kezelés után is, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éves keverék kutyám hónapok óta tépi a fenekén a szőrt, rágja a farkát és a bal hátsó lábát. Rühre gyanakodtunk, bár nem volt sebes sehol. Kapott advocate cseppet, ezt ajánlotta a doki. Jó is volt 2 hétig, aztán kezdődött elölről. Utána megfürdettem neostomosannal, már probáltam ilyen élősködő irtó sprayt is, jó is volt, de aztán megint elkezdte tépni magát. Nincs benne látszatra semmi élősködő, már nem tudom mit próbáljak ki. De látszik hogy viszket neki, sokat vakarózik a combjánál, ahol kitépte a szőrt. Lehet hogy allergia? Illetve még az a kérdésem, hogy a kutya kennelben van, de be tud menni oda, ahol a szén van, feküdni is szokott rajta. Lehet hogy ettől viszket a bőre? De eddig semmi baja nem volt, viszont már nem tudok mire gondolni.

2012. jan. 16. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet allergia. Mit kap enni? nekem a magas fehérjetartalmú tápoktól csinálta ezt az egyik kutyám. 25% fehérje felett már rágja le a szőrét
2012. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bőrkaparékvizsgálat és allergiateszt.
2012. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kap konzervet,meg Frieskies száraztápot,mert csak ezt eszi meg.Elég válogatós.Meg hát szokott kapni konyhai maradékot,főzelék,ilyesmi,ami marad,lehet hogy az nem tesz jót neki.Bár az eddigi kutyáimnál ez nem volt probléma.Most pont ezt próbálom kifigyelni,hogy ha nem kap maradékot,akkor vajon elmúlik-e.
2012. jan. 17. 06:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak a hátsó részét rágja, tépkedi, lehet bűzmirigygyulladás, ki kell tisztítani. Vidd orvoshoz.
2012. jan. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De ha a bűzmirigyével lenne baj akkor csúszna a fenekén,meg büdös is lenne,nem?Én úgy tudom legalábbis. Igen,a legjobb lenne egy allergiavizsgálat,mert ez már nem normális dolog...csakhogy anyámék úgy állnak az egészhez,hogy nem viszik dokihoz.Most idézzem,amit mondott?Nem költ rá,inkább agyonüti...én meg hogy vigyem el orvoshoz? Annyira nem bírom ezt a felfogást,fujj...
2012. jan. 17. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!