Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van köztetek itt olyan,...

Van köztetek itt olyan, akinek Babéziából meggyógyult a kutyája?

Figyelt kérdés

Mennyi idő kellett hozzá? Teljesen olyan lett, mint előtte, vagy már ne számítsak erre?

Időben elvittem orvoshoz, és kapott is jó pár injekciót rá, de attól még aggódom érte!


2012. jan. 17. 15:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nálam háromszor volt babesia, egynek mindkétszer két nap volt a gyógyulási ideje, egy másik kutyámnak kb. egy hét. Semmi szövődménye nem lett, teljesen kigyúgyultak belőle. :)
2012. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap már az én kis ördögöm is rosszalkodott! Remélem ez a gyógyulás jele! :)
2012. jan. 18. 08:56
 13/17 anonim ***** válasza:

Simizd meg a buksiját a nevemben, most már nem lesz baj:)


Egyébként dögöljenek meg a kullancsok, az én kutyámban is tavaly januárban volt kullancs (szerencsére azóta nem) amikor -10 fok volt, és nagy hó...

2012. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ok! :) Tudnám minek kellenek a földre Kullancsok? Mi a szerepük az élővilágban?
2012. jan. 18. 14:17
 15/17 Akiteki ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam már. Nincs az az állatfaj, amelyik éhen halna nélkülük.
2012. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nélkülünk meg aztán pláne ellenne az élővilág. :) Hálás lenne, ha eltűnnénk. :D Mi rosszabbak vagyunk a kullancsoknál is.


Egyébként az életet nem kell magyarázni. Vannak "felesleges" állatfajok, amelyek nem töltenek be lényeges szerepet tápláléklánban, vagy nincs fontos környezetformáló életmódjuk. Az élet értelme élni, túlélni. Ennyi. A kullancsok nagyon hasznosak a kórokozóknak. Ők csak vektorok. Ahogy minden állatfaj (köztük az ember is) potenciálisan veszélyes vektor más fajokra. A kórokozókat kellene megkérdőjelezni, miért vannak. De kik vagyunk, hogy más életforma létjogosultságát vonjuk kétségbe, ha egyszer mi vagyunk itt a bolygón a legnagyobb paraziták...

2012. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Akiteki ***** válasza:

Teljesen igazad van. Nem elég, hogy semmire sem vagyunk jók, még túl sokan is vagyunk.

Az egész élővilág csak a dns megmaradására játszik. Mi még ennek is ellene teszünk.

2012. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!