Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kínai meztelen kutya kérdések?

Kínai meztelen kutya kérdések?

Figyelt kérdés

1. Milyen a jelleme? (főleg aki tart)

2. Milyen gyakran kell fürdetni?

3. Mennyire idomítható?

4. Mitől függ hogy mennyi szőre lesz és milyen idős korában látszik már hogy milyen lesz?

tehát ilyen: [link]

vagy

ilyen: [link]


2012. jan. 17. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Kiráz a hideg ettőé a kutyától.
2012. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
5. Agilityre mennyire alkalmas?
2012. jan. 17. 20:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Beírod, hogy Kínai kopaszkutya ... ( pl.: jelleme ) és mááár kii iis doobjaa!!



[link]

2012. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1- nagyon kedves és okos kutya

2. kell ápolni, krémezni a bőrét nyáron napvédőt tenni rá

3. nagyon könnyen nevelhető

4 genetika, a szülőktől függ, őket kell megnézni

5.teljesen jó agilityre és más sportokra

2012. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
bocsi a kérdésekre nem tudok válaszolni mert te magad is megtalálod a neten,de a tv-be volt egy fajta ismertető a kínai meztelen kutyáról és azt mondták hogy elég problémás az ápolása , nyáron vagy amikor már nagyon süt a nap bekell kenni az egész kutyát naptejjel mert nagyon könnyen leégnek és hólyagos lesz a bőre ha leég,illetve ha hideg van kiszáradhat a bőre amit testápolóval kell kenni ,ruha szinte mindig kell rá mert sokszor fázik még 20 fokba is, és gazdik beszéltek a kutyáikról a műsorba ők ezeket mondták, szóval ha ilyen kutyát akarsz jól gondold meg, nekem a hosszúszőrű változat jobban tetszik és nincs vele ennyi gond..
2012. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Nem csak kenegetni kell, de nagyon tisztán tartani. Kb. úgy, mint a mi bőrünket. Ha nem tisztogatod le naponta, tele lesz mitesszerekkel. Láttam ilyet, baromi gusztustalan.
2012. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nagyon okos, barátságos kutya.


2.Hát 2 hetente 1x fürdetni kell és 1 hónapban 1x nem árt a bőrradírozás sem. Ez jó rendes embereknek valóval is. Fürdetés után jó balzsamozás! Nyáron kell rá naptej minden sétakor. Télen meg kabát.


3. Nagyon okos és könnyen tanul.


4. Van "tarajos" és púderpamacs változata. Amit bemásoltál képeket mind a kettőn a talajos változat van. Azoknak hogy mennyi szűrük lesz a szülőktől függ de nyírni is lehet rövidebbre ill. hoszabra hagyni.

2012. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nagyon ragaszkodó,édes, könnyen tanítható kutyus,idegenekkel tartózkodó de sosem agresszív.

heti 1szer szoktam, ebben a nagy hidegben 2hetente 1szer+ testápoló hetente 2szer.

A szőr a típus függvénye: a púder pamacs "normális" szőrös verzió, a szőrtelennek több variációja van, pl: valódi szőrtelen amit belinkeltél 2.kép, az én kutyum is ilyen-őt nem kell borotválni csak az arcán szokták. A médium a közepesen szőrös, mint az első képen lévő kutyu, és a legszőrösebb az ú.n. hairy hairless,ezeket már rendesen nyírni kell, hogy meztelenek legyenek, de kiállításokon ők vannak előnyben sokszor.

agilityre is jó választás, fürge, tanulékony kiskutyák, szeretnek mozogni :)

2012. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Barátságos, sose agresszív, ám kissé kiszámíthatatlan jószág. A kopasz kutyákról elterjedt ez a tévhit, hogy ritkábban kell "őket" fürdetni, mint a szőröseket, de ennek éppen az ellenkezője az igaz. Intelligens, tanulékony eb. A két képen azért látható két külön "frizura", mivel a legutolsóbb képen szereplő példányt lehet, hogy nem rég nyírták meg, mikor ez a kép készült.
2012. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem kettő van, egy powder, és egy médium, ami azt jelenti, hogy a powder teljesen szőrös, a médiumnak a fejecskéjén van, lábain, és egy-két ,,kóbor szőröcske" a hátán. A powder t mi nyírni szoktuk, mert egyébként a nagy szőre igen gondos és mindennapi ápolást igényel, még így is. A kopaszabb kutyámmal nincs ennyi gond, viszont a bőre érzékenyebb. Ez sem ijesszen el, ez azt jelenti, hogy őt hetente fürdetem, johnson fürdetővel, illetve mivel hajlamos a pattanásokra, azt kenem teafaolajjal, vagy más emberre is alkalmas krémmel. Nyáron nem rakom ki a tűző napra, de szerintem egy kutyát sem szabad, nem kenegetem naptejjel, mert az enyém kipattog tőle, egy laza fehér pólót adok rá és kész. Egyébként nagyon értelmes fajta, szinte bármire tanítható. Az enyémek nagyon bújósak, szinte állandóan a közelemben szeretnek lenni, nagyon szeretnek nagyokat sétálni, játszani, apportírozni. Az, hogy milyen lesz a szőre, azt a tenyésztőnek tudnia kell, általában egy almon belül is előfurdalhat mindhárom típus. Ha szőrpamacsot szereted, a powdert ajánlom, nekem mondjuk a kopaszok jobban tetszenek. Másabb a szőrük szerkezete, könnyebben ápolható. Szerintem. De ha ilyen kiskutyát szeretnél, egy normális és korrekt tenyésztő mindent el fog mondani, az ápolást, milyen terméket ajánl stb....
2013. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!