Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Információt szeretnék a kínai...

Információt szeretnék a kínai meztelen kutya jelleméről, viselkedésérő, főleg azok írjanak, akik tartanak ilyen kutyust! Betegségek esetleg amelyekre fogékony? Mennyi idő alatt lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
sztem ha beírod a google-ba hogy kínai meztelen kutya akkor mindent kiad.A szoba tisztaság meg tanítástól függ akár pár hét,nap alatt megtanulja.
2009. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem van egy 2 éves powder puff-om, és egy fél éves hairy hairless kutyusom. A powdert fél éve kaptam, tehát már nem volt kölyök, és a kicsit is 2 hete csak.

Ő eddíg oda csinált, ahol lakott, egy kicsi részen voltak elkerítve. Nálam 1 napíg volt gond ezzel, de azóta csak elvétve van egy-egy baleset. 3 óránként kiviszem, és ha pisil, kakil, nagyon nagyon megdícsérem. Most ott tartuk, hogy este 10-től reggel 7-8-íg kibírja. "Menjél pisilni, kakilni" parancsra, ha kell neki, szalad, és végzi a dolgát, ha nem kell, szalad befelé.

Nagyon okos, tanulékony kis ebecskék külömben, nagyon barátságosak emberrel, állattal egyaránt.

Öltözni nagyon szeretnek, ez nem vicc, tényleg.

Semmivel nem érzékenyebbek más kutyáknál betegség szempontjából, persze, a hideg ellen védeni kell a meztelenkéket, de ezen kívül más "gond" nincsen velük.

Milyet szeretnél? Kopaszt vagy powderkát?

A kopaszoknál az állandó nyírás lehet a hátulütő, hacsak nem igazi tru hairless kutyusod lesz.

Egy-másfél hetente nyírni, borotválni kell Őket, hogy "igazi" kopaszkád legyen.És füröszteni, legalább 1X 1 héten, de inkább sűrűbben.

A powderkéknél az állandó fésülés, és ott is legalább havonta 1X a pofiján, nyakán nyírás.

Kiállítási kutyust naponta kell fésülni, a hobby kutyust is 2x egy héten, és havonta fürösztés.

Viszont:

Egyedül nem szeret lenni! Nagyon hangosan tud sírni, vonítani a gazdi után. Felnőtt korban is!

Roppant emberközpontú kutyus, szinte állandóan igényli a babusgatást, simogatást, törődést, testkontaktust.

Agility-re is kíváló.


Remélem segítettem.

Írj nyugodtam e-mailt, vagy ide, ha kérdésed lenne még, ha tudok, szívesen segítek.

Üdv.

2009. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem elvarázsoltak!!! Kb másfél éve találkoztam először a fajtával és alig akartam visszaadni a gazdájának, mert annyira kedves volt.

Kimondottanm nyugodtak, és nagyon de nagyon okosak., Szerintem látogass el egy kennelbe, minden kötöttség nélkül, és nézz körül! Nehezen hagyod ott őket, ebben biztos vagyok!

2009. nov. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!