Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éjszaka a kutyák jobban...

Éjszaka a kutyák jobban szeretik a házat őrizni?

Figyelt kérdés
Van egy vizsla szerű kutyám, 3 éves. Mindenkivel barátságos, mondjuk az idegen kutyákat utálja, de az embereket szereti. Nappal akárki megáll a kapuban megy oda csóválva a farkát hogy simogassák stb. Szóval a házőrzése nulla. De mikor sötét van mintha más lenne. Elmegy valaki az utcán és ugat, figyel. Pl volt hogy sötétben jöttem haza és olyan mérgesen ugatva közelített a kapuhoz amíg nem ismert meg hogy csak néztem. Lehet mégis van benne gy kis védő hajlam?
2012. jan. 18. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
hát elképzelhető monjduk nekem a vizslás ismijeim mind panaszkodnak,de hát nem ezért vették nem kimondottan az a házörző kutya,am nem baj. De sztem azért lehet h sötétbe éberebb mert már rég látott mozgást,tehát a kutya a gazdája mellett nyugodt és kiegyensulyozott amig mondjuk napközben ki be mászkáltok a kutya mellett ugy érzi hott vagytok mellette este viszont mikor már régota egyedül van érzi h ő felel a biztonságért!
2012. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy nappal ha nem vagyunk itthon akkor is bratyizik mindenkivel. Pl múltkor senki sem volt itthon és jöttek ezek a házaló árusok, és a szomszéd elmondása szerint percekig simogatták és játszottak vele a kapuban.
2012. jan. 18. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Pedig itt mindenki azt hangoztatja,hogy milyen hűséges a kutya,nem ad hátulról döfést,mint az ember,nem árulja el a gazdáját stb.....
2012. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
utolao nemértelek,h jön ez ide?Vannak fajták akiknem valok házörzőnek.Attol még nem döf hátba egy kutya h nem támad mindenkire rá.
2012. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom is bizalmatlanabb sötétben. Akkor már nem barátkozik, viszont nappal megy a farokcsóva ezerrel :)


Az enyém ÖV fajta, kölyök még, benne nem régóta alakult ez így ki, nálunk valszeg fog még változni...

2012. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom alapján igen. Talán az ösztön, a berögzült viselkedési forma, a genetika, vagy tudom is én, de igen. A saját kutyáim is elkutyásodnak éjszaka, és igazi házőrzőkké válnak.
2012. jan. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nyáron kinn aludtam hálózsákban a kertben, mert miért ne, meg persze velem a kutyám is. Amúgy a szobámban alszik, végigdurmolja az éjszakát. Na az udvaron egész éjjel jött-ment, járőrözött, és amikor apukám hajnalban ment dolgozni, olyan ugatást csapott, hogy majd' kiestem a bőrömből, legalábbis míg rá nem ismert apura. Szóval igen, éjjel sokkal éberebbek és gyanakvóbbak a kutyák. Ha nappal beengedi is az embereket, éjjel minimum ugatással fog jelezni.
2012. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!