Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, hogy ennyire kutyabolond...

Baj, hogy ennyire kutyabolond vagyok?

Figyelt kérdés
Arra vágyom, hogy legyen 4-5 kutyám, akikkel el lehet menni bóklászni, szeretetet adni nekik, nevelni. Ez már bolondság? Szeretnék ugyanúgy családot is, de szeretnék sok kutyát. Esetleg tapasztalat?
2012. jan. 18. 23:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

02.01:


pontosan leírtad azokat a félelmeimet, ami miatt én két kutyánál többet nem mernék bevállalni. Egy kutya minimum egy teljes évtizeden át elkísér (remélem az enyém sokkal tovább is), közben rengeteg dolog változhat: babám születik, lakhelyet váltok, estleg rosszabbak lesznek a körülények, elvesztem a munkám v kevesebbet keresek vagy jóval többet dolgozm és nem tudok sétáltatni, stb. emiatt bebiztosítom magam és csak annyit vállalok, amit vészforgatókönyv esetén is teljes felelősséggel elbírok. a mai helyzetben kizártnak tatom, h 4-5 kutyáról gondoskodjak. nem csak az anyagi szempontok, hanem a figyelemmegosztás, a szeretet, gondoskodás, odafigyelés, törődés megosztása miatt is.

2012. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen, és még egy "apróság": amint 1-nél több kutyád van, különböző neműek esetén állandó gond lesz a szaporodás megakadályozása. Legjobb megoldás az ivartalanítás, de főleg szuka kutyák esetén ez azért nagyon radikális műtét.


Sok olyat hallok, hogy befogadnak menhelyi kutyát a sajátjuk mellé, aztán lesz belőle 8 gazdátlan kiskutya...Ennek persze nem sok értelme van. Sajnos a legnagyobb állatkínzók az állatokat ész nélkül szerető emberek közül kerülnek ki.


Ha az embernek van elég pénze, van több családtagja, el tud különülni a szomszédoktól, otthon dolgozhat mint Akiteki, jut elég ideje a kutyákra, akkor a világ legjobb dolga sok kutyát tartani.


Nehéz ésszel betartani egy bizonyos határt. Én mindig olyan párra vágytam, aki olyan kutyabolond, mint én. Hát nem jött össze, az én párom ésszel szereti a kutyákat, és szereti, ez tény, ő szerencsére visszafog engem, aki szívem szerint befogadnám a világ összes kóborkutyáját. Azt mondta, max. 3. Igaz, most 5 van, de ennél már csak kevesebb lehet a jövőben. És igazat kell adnom neki.

2012. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nálunk is a barátom talán kevésbé őrült, mint én, de szerencsére beleviszem a rosszba:)
2012. jan. 19. 22:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!