Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vasárnapi vásár Pécsett?...

Vasárnapi vásár Pécsett? Szoktak lenni Yorkik?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 17:37
1 2 3
 1/21 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha esetleg volnának, nyugodtan hívd a rendőrt. Tilos vásárban élőállatot árulni.
2012. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon régen voltam utoljára, akkor az utolsó soron voltak állatok (nem tudom, hogy azóta tilos-e vagy sem), általában ajándék házi cicák, keverék kutyusok ingyen, vagy jelképes összegért. Ha még van állat vásár, akkor csak a szerencséden múlik, hogy találsz-e Yorkit, mert minden héten mások voltak kint. Szerintem tenyésztőt keress inkább. Ha fontos a fajtisztaság, akkor mindenképpen, ha nem akkor nézz körül a neten vagy a menhelyeken hátha van Yorki keverék. (Bár a vasasi menhelyről nem mondanék véleményt, bár ott sem jártam 10 éve)
2012. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Rendőrrel megyek!:-) (Párommal!!!,Nem leleplezés céljából!) Én nem voltam még vásárban csak mondták hogy nézzem meg ott hátha találok Yorkit!Persze számít hogy fajtatiszta legyen!
2012. jan. 19. 17:51
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
:D:D:D Akkor ne vásárban keresd, hanem tenyésztőnél. Máshol nem kapsz fajtatiszta yorkit.
2012. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Vásárban nem kapsz fajtatiszta yorkit. Oda a keverékeket viszik 4 hetesen, amikor még nagyon kicsi és nem látszik rajta, hogy köze sincs az adott fajtához. Jó esetben kifizetsz egy rakás pénzt egy keverék kutyáért, aki egy 20 kilós tacskó keverékké nő fel, rosszabbik esetben a kutya meg sem éli a következő hetet, mert belepusztul a beltenyésztettség, férgek, bolhák, fertőző betegségek kombinációiba. De ha neked ez belefér, akkor vegyél nyugodtan vásárból "fajtatiszta" kutyát.

Ha yorkit akarsz, vagyis nem egy idegbeteg fél kilós nyomorékot, hanem egy egészséges, szép, jó idegrendszerű kutyát, akkor vegyél tenyésztőtől, törzskönyvvel kiskutyát.

2012. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Vennék én csak nem találok itt a környékben az én feltételeimnek megfelelőt!
2012. jan. 19. 18:15
 7/21 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet egyébként fajtatiszta kutyát ott árulni?????
2012. jan. 19. 18:27
 8/21 anonim ***** válasza:

lehet, de se chippel se törzskönyvvel nem rendelkeznek.

és chip nélük nem lehet kutyát még ajándékba se adni!ezt TÖrvény szabályozza!

sokkal nagyobb az esélye hogy testi/lelki beteg kutyát veszel.

ha nem találtál a környéken tenyésztőt , keress messzebb, yorkival nem hiszem hogy gond lenne az utazás!

2012. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tenyésztők, akiknek rengeteg munkájuk van egy-egy alomban és akiket igazán érdekel az adott fajta sorsa, nem fogják az első ostoba, primitív ember kezébe nyomni a jó és értékes kölyköket, akiket emellett (ez különböztet meg leginkább egy tenyésztőt egy szaporítótól) szeret is és a lehető legjobb jövőt akarja biztosítani nekik. És egy fajtatiszta (vagyis tk-s) kutya nem is olcsó.

Azok a kutyák akik ott vannak, főleg ezek a különösen kistestűek, nagyon betegesek és gyengék a beltenyésztettségtől és elhanyagoltságtól. Emellett 8 hetes, vagy annál idősebb kutyát nem fogsz ott találni, de hidd el, nem hiába nem lehet kölyköt elválasztani az anyjától 8 hetes kora előtt.

2012. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Rendes tenyésztő nem fog kiállni a falu szélére dobozból yorkit osztogatni minden arra járónak.

Fel kell keresni egy kennelt, beszélgetni, megismerni a fajtát, felmérni hogy felvagytok-e készülve, tisztában vagy-e a fajta igényeivel, alkalmas vagy-e a tartásra.

Ez nem egy táska amit lekapsz a boltban a polcról és ha megunod lecseréled.

2012. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!