Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyöknek is kell szájkosár?

Kölyöknek is kell szájkosár?

Figyelt kérdés

4 hónapos kuvasz kölyökről van szó, szóval nem egy zsebkutya. Kicsit bizalmatlan (még a fajtájához képest is), de a faluban nem találkozunk túl nagy tömegekkel, ezért be akarom vinni a városba, hogy szokja az embereket. Csak vonattal jöhet szóba a dolog. Nem az én kutyám, plusz még növésben van, ezért szájkosara sincs.

Kérdésem az, hogy a kutya életkorához van-e kötve, hogy szájkosár kell-e neki a vonaton, vagy ha nem dobozban szállítom, akkor automatikusan kell? Megbüntet a kalauz, vagy elég, ha szépen nézek rá?


2012. jan. 20. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell a szájkosár. Hidd el, a kutya védelmében is van. Hisz ha megharap valakit (akár csak játékosan is, de az a valaki ezt nagyon nem veszi játéknak) akkor a kutya is és a gazda is nagy bajban van. Nem véletlenül van a szájkosarakon szabályzó, nem egy méretre lehet csak állítani.
2012. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Minden esetre rakjál rá,plán,hogy nem a tied!Vonatra oda szerintem kell szájkosár. :)
2012. jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy még ha nem is lenne kötelező, akkor is érdemes rátenni ilyen esetben, mikor te magad se tudod, hogy a kutya hogyan reagálna az új ingerekre. Én alapvetően szájkosár ellenes vagyok, de ismeretlen, vagy megbízhatatlannak ítélt kutyák esetében úgy gondolom, hogy jobb megelőzni a bajt. A szájkosár majd lekerülhet róla akkor, ha már hosszútávon bizonyította a jámborságát!
2012. jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokat vonatozunk a kutyáinkkal mindig van nálunk szájkosár is. Kalauza válogatja, hogy kéri -e rakd is rá, de ha bárhol megnézed tömegközlekedésen kutyát CSAK póráz, szájkosár, oltási könyvvel lehet szállítani. Van amikor nem kérik, de kapaszkodj meg van olyan kalauz, aki még a törpe tacsira is ráadatja a szájkosarat. Szóval a békesség érdekében mindenképpen szerezz be egyet.

Az másik dolog, hogy ugye a kutyát is véded így a félreérthető esetektől.

2012. jan. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nem a kutya életkorához van kötve, hanem a fajához. ha KUTYA, akkor kell rá.

a gyakorlatban ha csivavád van, vagy valami egészen apró, amit táskában hordasz, vagy nagyon pici kölyök, akkor nemigen szoktak ezzel szőrözni. nekem még a felnőtt kaukázusim is utazott szájkosár nélkül a vonaton (a két kalauz mellénk ült, és egész úton dögönyözték), de volt olyan is, hogy a 8 hetes kiskutyámat hoztam el a tenyésztőtől és a sofőr nem akart felengedni a távolsági buszra, mert nem volt rajta szájkosár... vitáztunk egy sort, végül közöltem, hogy én bizony el fogok utazni ezzel a járattal. el is utaztam :P


szóval a szépen nézésre inkább ne apellálj, mert meg is büntethetnek. jobb, ha beszerzel valamilyen szájkosarat, és ha akadékoskodnak is, legalább nem fognak leszállítani.

2012. jan. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 compactegon ***** válasza:
sajna kell. mi nagyjából 6-7x utaztunk vonaton 5 hónapos korától 10 hónapos koráig. volt nálunk textil szájkosár, de sosem tettem rá. igaz, egyszer egy férfi kalauz szólt hogy kell, de azt hazudtam pont itatom. a nők meg elolvadnak tőle, hiába staffi. imád mindenkit. inkább nem utazunk vonaton és tömegközlekedünk, mondjuk nem is találtam a méretében de biztosan van, ami jó lenne rá. akár le is szállíthatnak a vonatról, ha nincs, szóval rizikós.
2012. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindannyiótoknak, akkor majd intézkedem!
2012. jan. 22. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!